chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Konsumenci stworzyli autorskie nazwy farb

Konsumenci stworzyli autorskie nazwy farb

19.12.2017
Bawią, inspirują, pobudzają zmysły, zapadają w pamięć. Nazwy farb wzbudzają wiele emocji. Dzięki marce Dekoral każdy mógł puścić wodze fantazji i skomponować niepowtarzalny kolor oraz podać autorską nazwę. Wśród zwycięskich projektów w konkursie Stwórz kolor wyjątkowy jak ty znalazł się Niezły pasztet, Fejm czy Tort mandarynkowy.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Kto wymyśla te nazwy?!


Podstawą do stworzenia nazwy koloru są skojarzenia. Przy projektowaniu nawiązuje się głównie do wspomnień – smaków, zapachów czy charakterystycznych obrazów. Niekiedy z kolei jest to po prostu gra słowna. Właśnie takie nazwy poprzez śmieszną i ciekawą treść mają największy potencjał i z ogromną prędkością rozchodzą się w mediach społecznościowych. Intrygują i często prowadzą do pytania: kto wymyśla te hasła? A co, gdyby oddać to zadanie konsumentom? Na przełomie sierpnia i września Dekoral zorganizował konkurs na zaprojektowanie własnej barwy i nazwy farby do wnętrz. Efekty były zaskakujące.

Wyobraźnia - czas start


Inspiracji można szukać wszędzie. Jedni zdecydowali się na tradycyjne nazwy, sięgające mniej lub bardziej bezpośrednio do tonacji farby: Niebiański azuryt, Malinowy ogród czy Tort mandarynkowy. Inni dali upust swojej kreatywności, tworząc Niezły pasztet, Kocham Jolkę czy Fejm. Jedno jest pewne – wszystkie nazwy były niepowtarzalne, a ich autorzy otrzymali certyfikaty potwierdzające, że to właśnie ich dzieło.
REKLAMA:


Produkt szyty na miarę


Dziś coraz chętniej korzystamy z produktów spersonalizowanych, mających namiastkę indywidualnego charakteru. Chcemy, by mówiły o naszej osobowości i były częścią wnętrza, w którym czujemy się komfortowo. To właśnie dlatego Dekoral dał szansę nie tylko skomponować własną barwę i zaproponować jej autorską nazwę, lecz także stworzyć wymarzoną aranżację w mieszkaniu. Każdy ze stu laureatów otrzymał spersonalizowaną puszkę z lateksową farbą do wnętrz, a niektóre ze zwycięskich prac mają szansę znaleźć się w oficjalnej palecie Dekoral na rok 2018.

Pełna lista zwycięzców wraz ze stworzonymi przez nich kolorami dostępna jest na stronie organizatora.

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Dekoral
Nowości z firmy Dekoral
Czytelnia firmy Dekoral
Poradnik firmy Dekoral
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt