chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Sztuka na najwyższym światowym poziomie w niewielkim mieście

Sztuka na najwyższym światowym poziomie w niewielkim mieście

04.12.2017
Każdy doskonale zna ten obrazek: średniej wielkości miasto, a w nim atakujące zewsząd szpecące banery, irytujące neony, nachalne reklamy głosowe. Ani to ładne, ani przyjemne, kwestia skuteczności też pewnie jest dość dyskusyjna. Tak nie musi być. Wystarczy przecież odrobina wyobraźni, by wyjść poza utarte schematy i zaistnieć czymś zupełnie nietuzinkowym. Ta niełatwa sztuka udała się jednemu z przedsiębiorstw w Tomaszowie Mazowieckim.

Chemia budowlana - Fot.Agawa.pl
Fot.Agawa.pl
Chemia budowlana - Fot. Agawa.pl
Fot. Agawa.pl

Firma AGAWA.PL Sp. z o.o., wiodący polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących i do nadruków termotransferowych, od niedawna może pochwalić się dokonaniem wielkiego formatu – dosłownie i w przenośni. Śladem większych polskich miast, jak choćby Łódź czy Poznań, kierownictwo spółki postanowiło wykorzystać potencjał swojej siedziby i na jej fasadzie umieścić ogromny 180-metrowy mural. Zadanie przeistoczenia szarego, nieciekawego budynku powierzono nie byle komu, bo Bartkowi Świąteckiemu – cenionemu na całym globie artyście abstrakcyjnemu. Pod jego ręką elewacja zmieniła się nie do poznania. Nudna architektura wreszcie nabrała wyrazu. Po-socjalistyczny, fabryczny budynek po latach uzyskał wygląd na miarę XXI wieku i nowej pozycji Polski w Europie i świecie. Okazuje się, że w małym mieście też można zrobić coś nieszablonowego – wystarczy dobry pomysł i odwaga w podążaniu za swoimi celami.

Dyrekcji AGAWY można teraz tylko bić brawo. Sztuka na najwyższym światowym poziomie istotnie ożywia męczący miejski krajobraz i skutecznie zapada w pamięć. I o to właśnie chodziło.
REKLAMA:


Jadąc ulicą Milenijną w Tomaszowie Mazowieckim na pewno każdy zwróci uwagę na unikalność fasady budynku.

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt