chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » System Soudatherm Roof do dachów płaskich od Soudal

System Soudatherm Roof do dachów płaskich od Soudal

27.11.2017
Firma Soudal we współpracy z profesjonalnymi ekipami dekarskimi opracowała innowacyjne rozwiązania, które gwarantują skuteczną i długotrwałą termoizolację dachów.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Z myślą o dachach płaskich powstał system Soudatherm Roof, w skład którego wchodzą wysokowydajne kleje poliuretanowe do montażu m.in. płyt izolacyjnych ze sztywnych pianek PUR i PIR, polistyrenu (EPS), sztywnych pianek fenolowych oraz spienianych materiałów mineralnych na typowych podłożach budowlanych. Kleje te ograniczają konieczność łączeń mechanicznych i w konsekwencji nie dopuszczają do powstawania mostków termicznych. System możemy wykorzystać zarówno w przypadku nowego budownictwa, jak i podczas renowacji starych dachów.

Kleje z rodziny Soudatherm Roof dostępne są w butli ciśnieniowej (Soudatherm Roof 330), puszce aerozolowej (Soudatherm Roof 250) oraz w formie płynnej (Soudatherm Roof 170). Soudatherm Roof 330 doskonale sprawdzi się na dużych powierzchniach.

REKLAMA:


Jedna butla tego kleju wystarczy na zamocowanie do 120m² paneli. Co istotne, zastosowanie Soudatherm Roof 330 skraca czas prac termoizolacyjnych aż o połowę w porównaniu z klejami rozlewnymi. Przy realizacji mniejszych projektów powszechnie stosowany jest Soudatherm Roof 250 (zawartość jednego opakowania umożliwia zamocowanie około 14 m² paneli). Natomiast klej płynny Soudatherm Roof 170 zalecany jest przede wszystkim do montażu wełny mineralnej.

Soudal oferuje również nowoczesne produkty dekarskie do ocieplenia dachów metodą natryskową. Metoda ta pozwala na bardzo szybkie wykonanie pełnej i bezszwowej izolacji termicznej. Na dachach płaskich stosowana jest piana zamkniętokomórka Soudafoam SPF W2. Z kolei piana otwartatokomórkowa Soudafoam SPF 03 przeznaczona jest do termoizolacji dachów skośnych od wewnątrz. Ze względu na bardzo dobre parametry techniczne tej pianki, warstwa izolacji może być o wiele cieńsza, niż ma to miejsce w przypadku rozwiązań tradycyjnych (mniej więcej o połowę w porównaniu do wełny mineralnej).

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Soudal
Nowości z firmy Soudal
Czytelnia firmy Soudal
Poradnik firmy Soudal
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt