chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Grupa Selena: 891 mln zł przychodów po trzech kwartałach 2017

Grupa Selena: 891 mln zł przychodów po trzech kwartałach 2017

27.11.2017
Przychody Grupy Selena wyniosły narastająco po trzech kwartałach 2017 roku 891,4 mln zł – co jest rekordem w historii spółki i oznacza wzrost o prawie 18% rok do roku. Zwiększenie sprzedaży na większości kluczowych rynków to efekt pozytywnego przyjęcia m.in. rewolucyjnej linii pianoklejów FOAD, której dynamika sprzedaży jest obecnie dwukrotnie wyższa w stosunku do pozostałych produktów Grupy Selena, a także innych innowacyjnych produktów. Wynik EBIDTA w analizowanym okresie wyniósł 62,3 mln zł, a zysk netto 12 mln zł. Podobnie jak w poprzednim kwartale, wynik finansowy był pod presją niezrealizowanych różnic kursowych i bezprecedensowego kryzysu na rynku surowców.

„Trudna sytuacja na rynku surowców utrzymuje się już kolejny kwartał i wszystko wskazuje na to, że to się nie zmieni także w nadchodzących okresach. Grupa Selena przełożyła część wzrostu kosztów produkcji na rynek, jednak nie było to możliwe we wszystkich regionach. Sytuacja na rynku wskazuje, że w nadchodzących miesiącach nastąpi wyrównanie poziomów cen produktów u wszystkich podmiotów – także u naszej bezpośredniej konkurencji – co umożliwi nam kontynuację przełożenia zwyżki cen surowców na rynek w większym stopniu i poprawę marżowości” – mówi Jean Noël Fourel, prezes Zarządu Selena FM SA.

„Stale rozwijamy portfolio innowacyjnych produktów, ale obecnie pion rozwoju Seleny skupiony jest także mocno na poszukiwaniu nowych źródeł surowców dla zapewnienia optymalizacji kosztowej naszych produktów. Równolegle kontynuujemy oczywiście prace nad rozwiązaniami, które zasilą naszą ofertę w latach kolejnych. Niebawem do dyspozycji naszego działu R&D oddamy nowe centrum rozwojowo-badawcze w Polsce. Prace budowlane zakończą się w grudniu 2017, natomiast uroczyste otwarcie planowane jest w drugim kwartale 2018. Do dyspozycji naszych specjalistów oddamy m.in. najnowocześniejszy sprzęt laboratoryjny, maszyny do testów oraz profesjonalny sprzęt do badań pian poliuretanowych. Nowe laboratorium zapewni pracownikom wysoki standard bezpieczeństwa i komfortu pracy.
REKLAMA:


Dzięki podejmowanym przez Zarząd działaniom optymalizacyjnym, integracji wewnętrznej i silnej koncentracji na potrzebach użytkowników, Selena może zakończyć 2017 rok z bardzo dobrą sprzedażą. Scenariusz uprawdopodobniają też prognozy wzrostu PKB w zasadzie na wszystkich głównych rynkach, na których działa Grupa” – dodaje Jean Noël Fourel.

Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Selena
Nowości z firmy Selena
Czytelnia firmy Selena
Poradnik firmy Selena
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt