chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Innowacje zamknięte w puszce farby – kulisy pracy fabryki AkzoNobel w Pilawie

Innowacje zamknięte w puszce farby – kulisy pracy fabryki AkzoNobel w Pilawie

08.11.2017
Połowa rocznej produkcji fabryki AkzoNobel zlokalizowanej w Pilawie trafia na światowe rynki. Obok najważniejszego z nich – Europy – farby wodne i syntetyczne wytwarzane w Polsce dostępne są również m.in. w ZEA, RPA, Malezji czy Australii. AkzoNobel, wiodący globalny producent farb i lakierów oraz główny producent chemii specjalistycznej, przedstawia innowacyjne technologie stojące za najwyższą jakością oferowanych produktów.

Polska fabryka AkzoNobel w Pilawie (pow. garwoliński) to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Ponad 50-letnia tradycja produkcji farb łączy się tutaj z innowacyjnymi rozwiązaniami chemicznymi, technologicznymi oraz z zakresu logistyki. W Pilawie eksperci AkzoNobel m.in. opracowują receptury nowych produktów, badają produkty pod kątem własności użytkowych i odporności na warunki atmosferyczne.

Dobra farba charakteryzuje się łatwością nanoszenia na podłoże. – komentuje Nikodem Kowalski, Krajowy Menedżer Rynku Profesjonalnego i Szkoleń. – W tym celu musi mieć odpowiednią konsystencję, mocne krycie, szybkie schnięcie, dobrą przyczepność oraz trwałą i mocną powłokę. Każdy z tych elementów jest nieustannie udoskonalany i kontrolowany przez nasz zespół specjalistów w Pilawie.
REKLAMA:


AkzoNobel dynamicznie inwestuje, aby maksymalnie uprościć i zautomatyzować procesy produkcyjne, co pozwala zwiększać efektywność i zapewnia bezpieczeństwo pracy. Obecnie zautomatyzowane są m.in. wszystkie procesy załadunku, dozowania oraz ważenia surowców. Obok rozwoju rozwiązań bezpośrednio związanych z produkcją farb, priorytetem AkzoNobel jest bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i środowiska. Wśród zasad wdrożonych w celu jego zapewnienia, warto wymienić system Halo określający m.in. reguły poruszania się po centrum dystrybucyjnym firmy oraz strategię AkzoNobel, dzięki której finalne produkty powstają z ekologicznych i bezpiecznych surowców.

Pełny proces powstawania farb wodnych oraz rozpuszczalnikowych w fabryce w Pilawie został zaprezentowany w specjalnie przygotowanym filmie, który można pobrać w biurze prasowym AkzoNobel.

Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt