chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Sigma Coatings dla obiektów medycznych

Sigma Coatings dla obiektów medycznych

02.11.2017
Wykańczanie obiektów o dużym natężeniu ruchu to niemałe wyzwanie. Użyte produkty muszą nie tylko być wytrzymałe i wydajne, lecz także zapewniać najwyższe standardy higieniczne. Chodzi przede wszystkim o łatwe utrzymanie w czystości i możliwość częstego stosowania detergentów.

Chemia budowlana - Fot. Sigma Coatings
Fot. Sigma Coatings
Wymogi techniczne
Stan techniczny szpitali i ośrodków zdrowia podlega konkretnym wymogom. Konieczne jest używanie materiałów budowlanych, które umożliwiają łatwe czyszczenie powierzchni. Dotyczy to zarówno ścian, jak i podłóg. - Chodzi tu przede wszystkim o sterylność i możliwość natychmiastowej dezynfekcji. W szpitalach mamy styczność z różnymi chorobami, także tymi zakaźnymi, dlatego tak ważne jest, by pomieszczenia dało się wielokrotnie czyścić, bez szkody dla stanu powierzchni - opowiada Piotr Nowacki, brand manager marki Sigma Coatings.

Chemia budowlana - Fot. Sigma Coatings
Fot. Sigma Coatings
Kolory wkraczają na oddziały
Ekipy remontowe najczęściej sięgają po produkty do użytku profesjonalnego. Takie wyroby mają bardzo dobre parametry, jak chociażby odporność na ścieranie. Dają też możliwość swobodnej aranżacji. Często są dostępne w specjalnych systemach kolorowania, dzięki którym paleta barw jest niemal nieograniczona. To szczególnie istotne w przypadku szpitali. Nie od dziś wiadomo, że to, jakim kolorem się otaczamy, wpływa na nasze samopoczucie. Właśnie dlatego na oddziałach, już nie tylko dziecięcych, coraz częściej goszczą jasne, optymistyczne odcienie.

REKLAMA:


Ważne także podłogi
Dobór odpowiednich parametrów technicznych, jak również koloru, dotyczy także podłóg. Tu często stosowana jest żywica epoksydowa. Musi być bezpieczna dla pacjentów, spełniać wymogi przeciwpożarowe i gwarantować estetyczny efekt. Dla przykładu, Sigmafloor 2K Epoxy Aqua marki Sigma Coatings pełni zarazem funkcję gruntu, jak i produktu wykończeniowego. Jest bezzapachowa, odporna na środki chemiczne i regularną dezynfekcję. Produkt ma atest higieniczny, dlatego z powodzeniem może być stosowany w obiektach służby zdrowia.

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt