chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Bajkowa Piotrkowska w łódzkim szpitalu

Bajkowa Piotrkowska w łódzkim szpitalu

30.10.2017
Nowe, kolorowe wnętrza zyskał Oddział Dziecięcy w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej przy Szpitalu im. J. Babińskiego w Łodzi. Dzięki programowi społecznemu „Dziecięcy świat w kolorach” realizowanemu przez FFiL Śnieżka SA, na korytarzu i w salach pojawiły się barwne obrazki zabytkowych kamienic, zielonych drzew i miejskich kotów. Nie zabrakło też charakterystycznego, stylizowanego na stary zegara. Znana nie tylko łodzianom ulica Piotrkowska z całym swoim urokiem zagościła na ścianach oddziału dziecięcego łódzkiej placówki.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

„Dziecięcy świat w kolorach” to realizowany przez Śnieżkę autorski program społeczny, w ramach którego oddziały dziecięce szpitali w całej Polsce są najpierw odnawiane, a następnie kolorowane barwnymi motywami. Od 2005 roku pomalowano już 26 oddziałów. Program adresowany jest głównie do placówek, które przez wiele lat nie były kompleksowo odnawiane, a wstępem do stworzenia kolorowych opowieści jest zawsze żmudny proces przygotowania ścian do malowania. Tym razem na etapie finalnym Śnieżka, we współpracy z artystką Joanną Jeleniewską, przeniosła na ściany malownicze i piękne kamienice z ulicy Piotrkowskiej, najbardziej znanej łódzkiej alei, która pełna jest także niespodzianek związanych z polską kinematografią. – Łódź to miasto o bogatej historii, a ulica Piotrkowska przez wielu określana jest jako jej wizytówka. Mam nadzieję, że z pomocą pędzla i kolorowych farb, udało się wpleść szczególną, pozytywną atmosferę tego miejsca w codzienne życie przebywających na oddziale pacjentów – mówi Joanna Jeleniewska. Motyw przewodni uzupełniła także słynna lokomotywa z wiersza Juliana Tuwima, która doskonale wpisała się w miejską tematykę barwnej opowieści.

Pozytywne barwy mają ogromny wpływ na samopoczucie młodszych pacjentów, zwłaszcza na oddziałach takich jak ten w Łodzi, gdzie leczone są dzieci z zaburzeniami psychiatrycznymi. Terapeutyczne właściwości kolorów są w takich wypadkach nieocenione. – „Dziecięcy świat w kolorach” to projekt, który sprawił, że mali pacjenci Oddziału Psychiatrycznego poczuli się bezpieczniej w odnowionych wnętrzach szpitalnych. Mają możliwość wyciszyć się w świecie łagodnych, przyjaznych dziecku barw. Dla naszych pacjentów kolor, estetyka otoczenia są szczególnie istotne – często pochodzą z trudnych, szarych, zdewastowanych miejsc, gdzie trudno o poczucie bezpieczeństwa, niezbędne dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka – mówi dr Aleksandra Lewandowska, Ordynator oddziału psychiatrycznego dla dzieci w Szpitalu im. J. Babińskiego w Łodzi.
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Barwna przestrzeń to ważny krok na drodze do poprawy jakości pobytu w szpitalu. – Szpital to miejsce, do którego zaglądamy tylko z konieczności, tym istotniejsze jest, aby w tej „narzuconej rzeczywistości” poczuć się komfortowo. Temu właśnie sprzyja realizowany przez Śnieżkę już od 12 lat program, poprzez który nie tylko odnawiamy wnętrza szpitalne, ale także dzięki opowieściom malowanym pędzlem, każdorazowo tworzymy na ścianach bajkowe krainy. Wszystko po to, aby poprzez odpowiedni dobór barw i motywów zamieniać oddziały dziecięce w przestrzeń sprzyjającą powrotowi do zdrowia – tłumaczy Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA. Kolorowe malunki doceniają nie tylko młodzi pacjenci, lecz również ich rodzice, którzy mogą spędzić czas ze swoimi pociechami w milszej atmosferze.
Przeczytaj również: Kolorowe laboratoria od Śnieżki
REKLAMA:


Uroczyste otwarcie artystycznie odmalowanego Oddziału Dziecięcego łódzkiej placówki odbyło się 27 października br. Na spotkaniu, oprócz przedstawicieli szpitala i Śnieżki, obecni byli także dziennikarze mediów regionalnych i lokalnych. Udział wzięli w nim też: Joanna Skrzydlewska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Katarzyna Tręda – Pisera, Rzecznik Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Łodzi oraz Robert Wilanowski, p.o. Zastępca Dyrektora ds. Medycznych w Łódzkim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Specjalne życzenia dla dzieci w formie video-pozdrowień przekazał także aktor Rafał Królikowski. W ramach wydarzenia, niespodziankę przygotowali też mali pacjenci, którzy wraz z opiekunami zaprezentowali muzyczne przedstawienie inspirowane bajkową krainą z „Akademii Pana Kleksa”. Ze względu na specyfikę oddziału, odbyło się ono poza okiem obiektywu.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt