chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Lafarge w Polsce podwójnie doceniony w konkursie Raporty Społeczne

Lafarge w Polsce podwójnie doceniony w konkursie Raporty Społeczne

16.10.2017
Pierwszy raport społecznej odpowiedzialności biznesu Lafarge w Polsce otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy debiut oraz wyróżnienie w kategorii Nagroda dziennikarzy. Raport nagrodzono za jego kompleksowość oraz całokształt działań Lafarge w Polsce.

Chemia budowlana - Fot. Lafarge
Fot. Lafarge
Chemia budowlana - Fot. Lafarge
Fot. Lafarge

Tegoroczna, 11. edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte, przyciągnęła rekordową liczbę zgłoszonych raportów – aż 44 publikacje. Nagrody zostały przyznane w siedmiu kategoriach i wyłonione przez jury eksperckie, jury składające się z dziennikarzy oraz przez internautów.

Lafarge w Polsce został wybrany z 17 firm, które opublikowały swój raport po raz pierwszy i nagrodzony za Najlepszy debiut w opinii Jury. Firma otrzymała także drugie wyróżnienie przyznane przez dziennikarzy za całokształt działań i kompleksowość raportu. Publikacje oceniane były w trzech głównych obszarach: kompletność, zaufanie i komunikacja, przez jury składające się z ekspertów z dziedziny ekonomii ochrony środowiska, spraw społecznych oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.

REKLAMA:


Zobowiązania Lafarge w Polsce w obszarze zrównoważonego rozwoju koncentrują się na czterech filarach: bezpieczeństwie i ochronie zdrowia, WSPÓLNIE – Fundacji LafargeHolcim, środowisku oraz gospodarce w obiegu zamkniętym. W 2016 roku, czyli okresie objętym raportowaniem, firma zrealizowała postawione przed sobą cele w tym zakresie, m.in.: zaaranżowała przy pomocy fundacji 2 000 m² przestrzeni publicznej, wykorzystała 1,5 mln ton odpadów jako paliwo alternatywne oraz wdrożyła plan bioróżnorodności w 45% kopalń kruszyw. - Opracowanie pierwszego Raportu Zrównoważonego Rozwoju było okazją, aby zebrać w jeden dokument różnorodne działania, które nasza firma podejmuje w obszarze zrównoważonego rozwoju. Otrzymana nagroda jest dla nas dowodem na to, że strategia odróżniania, której CSR jest jednym z kluczowych filarów, jest nie tylko elementem, który pozostaje na papierze, ale jest konsekwentnie realizowana przez naszych pracowników. Mamy jeszcze większą motywację, aby prowadzić nasz biznes z myślą o przyszłości i korzyścią dla naszych pracowników, społeczności lokalnych i partnerów biznesowych. Dlatego też na co dzień realizujemy hasło „Dbaj, Dziel się, Działaj” – podkreśla Jolanta Bosca, Dyrektor WSPÓLNIE – Fundacji LafargeHolcim.

Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest od 2007 roku. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania niefinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie. W konkursie wyróżniane są firmy i organizacje, które nie tylko prowadzą działalność, uwzględniając interes społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonanie w publikowanych raportach.

Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt