chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Mocny jak beton

Mocny jak beton

29.09.2017
Od wielu lat jest najpopularniejszym materiałem budowlanym. Posiada bardzo szerokie spektrum zastosowania – to jemu swoją trwałość zawdzięczają fundamenty, ściany, podłogi, murki, ogrodzenia czy inne elementy małej architektury. Beton, bo o nim mowa, towarzyszy nam na każdym etapie budowy domu i nie bez przyczyny nazywany jest mistrzem drugiego planu.

Choć sprawdza się w różnych rolach, trzeba pamiętać, że beton betonowi nie równy. Różnią się one m.in. wytrzymałością oraz innymi właściwościami. Najpowszechniej stosowana w budownictwie klasa wytrzymałości betonu na ściskanie to B20 (C16/20).

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Mocno…


Przy realizacji drobnych prac remontowo-budowlanych w domu oraz jego najbliższym otoczeniu znakomicie poradzi sobie fabrycznie przygotowana, mrozoodporna, sucha mieszanka Baumit Beton B20 (C16/20). Materiał ten z powodzeniem zda egzamin przy wykonywaniu lub naprawie elementów betonowych, pracach betoniarskich oraz jako cementowy podkład pod posadzki. Znakomicie sprawdzi się także jako budulec wszelakich elementów małej architektury wokół domu jak ławki, murki, kwietniki czy grille. Inne prace w ogrodzie też nie są mu straszne. Budowa fundamentów pod altanki, ogrodzenia, a także kotwienie takich elementów jak słupki ogrodzeniowe, parasole, lampy czy huśtawki to tylko niektóre zadania, w których ta mieszanka czuje się najlepiej.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

…mocniej…


W zastosowaniach wymagających jeszcze wyższej wytrzymałości, do gry warto wprowadzić Baumit Beton B25, który pozwala uzyskać zaprawę betonową klasy C20/25. Wysoka wytrzymałość mechaniczna zaprawy – oprócz standardowych zastosowań – rekomenduje ją także do wykorzystania m.in. przy wykonywaniu podkładów betonowych i posadzek w pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach czy garażach. Sprawdzi się też np. podczas wykonywania tarasu na gruncie, jak również napraw takich elementów jak m.in. schody czy podjazdy.

…najmocniej i szybciej!


Gdy zależy nam na czasie, a budowa się przeciąga, sytuację pomoże opanować szybkowiążący Baumit Beton B30 (C25/30). Ta wysokiej klasy uniwersalna mieszanka betonowa charakteryzuje się krótszym czasem wiązania w porównaniu z tradycyjnymi betonami, umożliwiając ruch pieszy, rozformowanie szalunków oraz wstępne obciążanie powierzchni już po ok. 6 godz. od wykonania prac. Przeznaczona jest do wykonywania robót betoniarskich i naprawczych (np. schodów, murków, słupków itp.) oraz wszelkich elementów małej architektury. Produkt ten będzie też doskonałym wyborem jako płyta dociskowa na tarasie czy balkonie. Ponadto, bardzo wysoka wytrzymałość kwalifikuje go do tworzenia podkładów betonowych i posadzek w pomieszczeniach technicznych, piwnicach, garażach, a także w miejscach o wzmożonym ruchu pieszym.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
Betony firmy Baumit są wodo- i mrozoodporne. Cechuje je doskonała stabilność parametrów oraz jednorodność. Mają uniwersalne zastosowanie i wykazują wysoką odporność na zmiany temperatur, przez co mogą być stosowane zarówno wewnątrz budynku, jak również wykorzystane do wykonywania i naprawienia elementów znajdujących się na zewnątrz, na przykład w przydomowym ogrodzie.
Przeczytaj również: Systemy zapraw Tytan TEO
Pamiętajmy, że warunki na budowie zazwyczaj się od siebie różnią. To, jakiej klasy produkt powinien być zastosowany w danym projekcie warunkują czynniki zewnętrzne jak grunt, uwarunkowania terenu czy przewidywane obciążenie na dany element. Przeważnie decyduje o tym projektant. Zależność jest prosta – im większa wytrzymałość betonów, tym większa wytrzymałość wykonywanych elementów na oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt