chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Zaprawa klejowa No.1 400 extra od Sopro

Zaprawa klejowa No.1 400 extra od Sopro

19.09.2017
Multifunkcyjność przez duże M. Sopro prezentuje nową zaprawę klejową No.1 400 extra – wzmocniona włóknami, niezwykle wydajna i wielozadaniowa zaprawa, która, w zależności od wybranej konsystencji, stanie się niezastąpionym pomocnikiem każdego profesjonalnego wykonawcy.

Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro
Receptura zaprawy klejowej No.1 400 extra została oparta o hybrydowy układ różnorodnych rodzajów włókien, które inicjują i wspomagają odrębne sekwencje wiązania. Wysoka zawartość włókien zbrojących zwiększa właściwości przyczepne i wytrzymałościowe kleju, włókna celulozowe gwarantują skuteczne zatrzymywanie wody i kontrolę przebiegu procesu wiązania, zaś specjalnie wysegregowana sekcja dodatków uelastyczniających odpowiada za elastyczne właściwości zaprawy w trakcie pracy i po związaniu. Ich hybrydowy układ przekłada się zatem na cały pakiet korzyści, dzięki którym No. 1 400 extra stanowi rozwiązanie nawet najtrudniejszych zadań wykonawczych.

Co wyróżnia No. 1 400 extra na tle jego poprzedników? Przede wszystkim innowacyjne podejście do wielozadaniowości zaprawy. Nieustanna praca nad polepszaniem receptur pozwoliła na stworzenie rozwiązania, które łączy aż 4 różnorodne funkcjonalności, zależne od ilości dodanej wody zarobowej. W ten sposób, wybierając jeden produkt, możemy pracować w konsystencji cienkowarstwowej – do przyklejania okładzin ceramicznych i gresowych oraz płyt wielkoformatowych, konsystencji średniowarstwowej – np. podczas przyklejania płyt z kamienia naturalnego (niewrażliwego na przebarwienia), konsystencji półpłynnej – w celu zapewnienia pełnego wypełnienia pod płytkami na podłogach oraz w konsystencji do szpachlowania – doskonałej do naprawiania nierówności na niewielkich powierzchniach do grubości 20 mm. Takie rozwiązanie to prawdziwy precedens na polskim rynku chemii budowlanej.
REKLAMA:


No. 1 400 extra wyróżnia niezmiennie jedna z najwyższych wydajności w swojej klasie. Precyzyjnie dobrany, unikalny skład z dodatkiem najlepszych komponentów pozwala znacząco zwiększyć objętość kleju – po zmieszaniu z wodą współczynnik zużycia zaprawy wynosi około 1,0 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy. Oznacza to, że przy pomocy 25 kg worka można przykleić znacznie więcej okładziny w porównaniu do standardowych zapraw klejowych tej klasy. Obok wysokiej wydajności, klej spełnia ponadto podwyższone wymagania techniczne, uzyskując klasyfikację C2 TE S1 według normy PN-EN 12004.

Innowacyjna receptura Sopro No.1 400 extra - „4 w 1” wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w zakresie technologii produkcji zapraw klejowych. Unikalna kombinacja wysokiej klasy cementu, kruszywa kwarcowego o najwyższej czystości i starannie dobranego uziarnienia, w połączeniu z dodatkiem tworzyw sztucznych, tworzą zaprawę o najwyższych parametrach klejenia i siły wiązania.

Producent: Sopro
Cena: ok 70 zł/opakowanie.
Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sopro
Nowości z firmy Sopro
Czytelnia firmy Sopro
Poradnik firmy Sopro
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt