chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Baumit wspiera polską kadrę młodych kickboxerów

Baumit wspiera polską kadrę młodych kickboxerów

07.09.2017
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu przeciętny Polak zapytany o to, czym jest kickboxing, wzruszyłby ramionami. Dziś nie brakuje takich, którzy jednym tchem wymienią odmiany tej dyscypliny sportowej i największe sukcesy kadry narodowej. A tych nie brakuje i wiele wskazuje, że będzie ich jeszcze więcej, bo w macedońskim Skopje trwają właśnie Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów. W zmaganiach o tytuł mistrza kontynentu naszych młodych fighterów wspiera Baumit.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
Od 2 września br. w stolicy Macedonii, Skopje, odbywają się Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów, w których udział bierze także polska drużyna wyposażona przez markę Baumit w stroje treningowe i reprezentacyjne. Młodzi adepci – 10 chłopców i 10 dziewczynek w wieku gimnazjalnym – pokazują nie tylko swój hart ducha, ale i ciała w formule Kick Light.

Wbrew temu co sugeruje nazwa – light można tłumaczyć jako lekki – w tej dyscyplinie liczy się ciężka praca. Zawodnicy muszą być nie tylko silni, ale równocześnie szybcy, wytrzymali i zwinni, a do tego opanowani. Bokserskie ciosy pięścią oraz kopnięcia to ich główne narzędzie, a siła jest równie ważna, co precyzja, bo dozwolone są wyłącznie uderzenia w określone obszary ciała. O tym, jak bardzo ta formuła jest wymagająca, najlepiej świadczy fakt, że walka składa się tylko z dwóch półtoraminutowych rund.

REKLAMA:


Dlatego na mistrzostwa wyjeżdżają tylko najlepsi z najlepszych, o czym mówi Piotr Nasulewicz – obok Rafała Mazurowskiego, główny trener Narodowej Kadry Kick Light.

I choć trener kadetów skromnie przyznaje, że na mistrzostwa do Macedonii młodzież pojechała przede wszystkim po to, by pokazać swój zapał i serce do walki, wszystko wskazuje na to, że polska kadra jest po prostu skazana na sukces. W światowym rankingu już zajmuje wysoką, trzecią lokatę i ma w swoim dorobku największą liczbę medali na koncie. Kibicować takim sportowcom to czysta przyjemność, więc nie pozostaje nic innego, jak mocno trzymać kciuki za to, by z Mistrzostw Europy wrócili z kolejnymi krążkami.

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt