chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Sopro prezentuje innowacyjną, ulepszoną formułę zapraw klejowych

Sopro prezentuje innowacyjną, ulepszoną formułę zapraw klejowych

10.08.2017
Dynamiczny rozwój sektora budowlanego, rosnące wymagania wykonawców, coraz większa świadomość inwestorów, przykładających coraz większą wagę do jakości produktów, a nie tylko ich ceny to podstawa zmian, które zachodzą w polskiej branży budowlanej i wykończeniowej. Wspierając te procesy i wychodząc im naprzeciw, Sopro wprowadza do oferty nową linię zapraw klejowych opartą o ulepszone formuły, zapewniające doskonałe parametry robocze i znakomite właściwości klejące. Poznajcie nowe oblicze wysokowydajnych, wzmocnionych włóknami zapraw FF 450, FBK 372 oraz FBK 372 extra.

Chemia budowlana - Sopro prezentuje innowacyjną, ulepszoną formułę zapraw klejowych

Wytrzymałe, wszechstronne, charakteryzujące się doskonałą przyczepnością – ulepszone zaprawy klejowe Sopro to prawdziwi tytani pracy, będący synonimem jakości i niezawodności – nawet w obliczu najtrudniejszych zadań wykonawczych. Ich siła tkwi w zastosowaniu innowacyjnych technologii, opartych na wysokiej zawartości różnorodnych włókien. W efekcie otrzymujemy rozwiązania stanowiące idealne wsparcie każdego Wykonawcy, odpowiedzialnego za sukces planowanej inwestycji. Co tak naprawdę czyni z nich niepokonanych zawodników każdego budowlanego zmagania?

Nowatorska formuła Fiber Control, stojąca za nową recepturą zaprawy FF 450, to jeszcze lepsza przyczepność kontaktowa i wysoka stabilność na powierzchniach pionowych, uzyskana dzięki wzmocnieniu zbrojenia zaprawy. Moc włókien, uzupełniająca skład tego wszechstronnego wielozadaniowca, zwiększa jego wytrzymałość po związaniu – szczególnie w przypadku dużych obciążeń oraz redukuje ryzyko wystąpienia pęknięć plastycznych. Taka receptura ma również ogromny wpływ na efektywną retencję, czyli zatrzymywanie wody w zaprawie i zasilanie w wodę warstw kontaktowych w przypadku chłonnych okładzin, co stanowi bardzo istotny element procesu wiązania z punktu widzenia skuteczności klejenia. Technologia Fiber Control sprawia, że proces wiązania jest samoistnie kontrolowany, dzięki czemu skuteczność przyklejania każdego typu okładziny osiąga najwyższy poziom. Nieważne więc, jak skomplikowane zadanie stawiamy przed FF 450, ta zaprawa klejowa podoła nawet najtrudniejszym wymaganiom każdego Wykonawcy.

REKLAMA:


Technologia MicoFiber, opracowana specjalnie dla zaprawy FBK 372 extra, opiera się na wielofunkcyjnym działaniu zawartych w zaprawie włókien. Innowacyjna receptura wpływa na zwiększenie przyczepności i brak spływu, znacznie przekraczając wymagane parametry dla klejów C1 TE oraz zwiększając wytrzymałość zaprawy po związaniu - szczególnie w przypadku dużego obciążenia. Wysokiej jakości włókna, które od zawsze uzupełniają skład FBK 372, zapewniają zaprawie przewagę już na starcie, gwarantując wyższe parametry klejenia niż kleje konkurencyjne w klasie C1 TE.

Mówiąc o nowej recepturze zapraw klejowych Sopro, nie sposób pominąć jeszcze jednej, niezwykle ważnej cechy, która czyni je prawdziwymi prekursorami w dziedzinie prac glazurniczych. Precyzyjnie dobrany, unikalny skład z dodatkiem wysokiej jakości cementu oraz specjalnego kruszywa o bardzo wysokiej czystości pozwala zwiększyć ich wydajność nawet do 25 % w stosunku do tradycyjnych zapraw dostępnych na rynku, plasując nowe zaprawy klejowe Sopro w czołówce produktów o najlepszych właściwościach roboczych oraz technologicznych.

W laboratoriach Sopro trwa nieustanna praca nad tworzeniem i doskonaleniem receptur, w których włókna od wielu lat stanowią jeden z podstawowych składników zapraw klejowych. Innowacyjna i odświeżona linia klejów z rodziny FBK oraz FF 450 została stworzona w oparciu o wyniki najnowszych badań w zakresie dostosowania parametrów zapraw do najwyższych oczekiwań i preferencji profesjonalnych Wykonawców, stawiając zarówno na szeroki wachlarz udogodnień montażowych, jak i właściwości techniczne poszczególnych produktów. Dzięki temu, łącząc doświadczenie i innowację, stanowią nieodzowny element doskonałej układanki, jaką jest zwycięska realizacja – satysfakcjonująca dla Glazurnika oraz spełniająca oczekiwania każdego Inwestora.

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sopro
Nowości z firmy Sopro
Czytelnia firmy Sopro
Poradnik firmy Sopro
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt