chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Afrykański ośrodek pomocy dzieciom pomalowany farbami Termo Organiki

Afrykański ośrodek pomocy dzieciom pomalowany farbami Termo Organiki

01.08.2017
Wolontariusze z Omenaa Foundation wrócili właśnie z wizyty w Ghanie. W czasie wolontariatu uczestniczyli m.in. w malowaniu pomieszczeń ośrodka Don Bosco farbami, stworzonymi we współpracy Termo Organiki oraz ambasadorki marki Omeny Mensah. Wśród wolontariuszy była Vanessa, 15-letnia córka Omeny, która zrelacjonowała przebieg prac budowlanych w powstającej na terenie ośrodka szkole Kids Haven.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Po powrocie z Ghany wolontariusze zdali relację ze swoich działań. Oprócz prowadzonych na co dzień zajęć kreatywnych, sportowych oraz językowych, wolontariusze zaangażowali się w malowanie pomieszczeń mieszkalnych podopiecznych fundacji, przebywających obecnie w ośrodku Salezjanów Don Bosco Child Protection Centre w Temie. W ośrodku znajdują się dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o chodzeniu do szkoły mogły jedynie pomarzyć. W wyniku pracy wolontariuszy z fundacji na ścianach pojawiły się kolorowe, ciepłe i radosne obrazki. Do malowania użyli kolorowych farb Exclusive Color by Omenaa Mensah ufundowanych przez Termo Organikę.
To specjalnie przygotowana linia farb trwałych i odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Część dochodu z ich sprzedaży zasila konto Omenaa Foundation, w ten sposób przybliża realizację flagowego projektu fundacji - budowę szkoły Dziecięcej Przystani w Ghanie.

Mimo, że nie udało się uzbierać jeszcze wszystkich funduszy, do tej pory Omenaa Foundation zebrała ponad 40 proc. potrzebnej kwoty, prezes fundacji podjęła decyzję o rozpoczęciu budowy.

W kwietniu bieżącego roku odbyło się oficjalne wkopanie kamienia węgielnego pod budowę szkoły powstającej przy ośrodku Don Bosco. Na tym etapie są już wylane fundamenty, a teraz powoli wznoszone są mury. Omenaa Mensah z każdego komercyjnego projektu przekazuje część środków na wsparcie projektu budowy szkoły. Do zakończenia budowy szkoły potrzebne jest jeszcze około pół miliona złotych.
REKLAMA:


Inicjatorką powstania szkoły jest Omenaa Mensah, która kilka lat temu trafiła do ośrodka i poznała sytuację dzieci. Pytane o to, o czym marzą odpowiadały: "chcę być lekarzem, nauczycielem, chcę umieć czytać, liczyć, chcę się uczyć". Omenaa poruszona ich historiami i marzeniami zdecydowała, że zrobi wszystko żeby stworzyć im nowoczesne miejsce do nauki. Edukacja to najlepsze dobro, które możemy dać Afrykanom, bo dzięki temu w przyszłości mają szansę wyrwać się z biedy i prowadzić godne życie. Omenaa po powrocie do Polski, założyła fundację i zorganizowała szereg projektów, których celem było zbieranie pieniędzy na szkołę w Temie.

Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Termo Orga
Nowości z firmy Termo Organika
Czytelnia firmy Termo Organika
Poradnik firmy Termo Organika
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt