chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Lipofobowe emalie ochronne do stolarki okiennej i drzwiowej od Sigma Coatings

Lipofobowe emalie ochronne do stolarki okiennej i drzwiowej od Sigma Coatings

31.07.2017
Sigma Contour Aqua PU z innowacyjną technologią LTA+ to wodorozcieńczalna emalia na bazie żywic poliuretanowych przeznaczona do zabezpieczania podłoża drewnianego, drewnopochodnego, twardego PCV czy też stalowego. Nowoczesna formuła produktu pozwala odpychać z powierzchni zabrudzenia i tłuszcz.

Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma
Produkt od Sigma Coatings występuje w trzech wersjach wykończenia: satyna, mat i połysk. Jest szybkoschnący i łatwy w stosowaniu dzięki dobrej rozlewności. Można go aplikować za pomocą pędzla, wałka lub natrysku. Emalia dostępna jest w odcieniu białym oraz w komputerowym systemie kolorowania Color PRO.

Innowacyjna technologia LTA+ zapewnia utworzenie lipofobowej powłoki, czyli odpychającej tłuszcz i brud. Sigma Contour Aqua PU jest odporna na ścieranie i zadrapania. Doskonale kryje i nie żółknie. Jest polecana do zastąpienia produktów zawierających rozpuszczalniki. Może być stosowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Dobrze sprawdza się przy renowacji istniejących powłok lub na podłożach mineralnych.

REKLAMA:


Należy pamiętać, że aby zapewnić pełną ochronę podłoża, trzeba je uprzednio zagruntować. – Surowe drewno na samym początku musimy zaimpregnować, na przykład przy użyciu Sigmalife VS-X. Powierzchnie drewniane i drewnopochodne powinno się pokryć emalią Sigma Contour Aqua PU Primer, która wykazuje właściwości izolujące olejki i garbniki. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię możemy aplikować emalię – tłumaczy Piotr Nowacki, brand manager marek Dekoral Professional i Sigma Coatings. – Kiedy zaś mamy do czynienia z powierzchniami metalowymi, konieczne będzie uprzednie zastosowanie preparatu antykorozyjnego, takiego jak Sigma Cekor R lub Sigmetal Zincolor 3w1.

Powierzchnia powinna zostać pomalowana jedną lub dwiema warstwami produktu. Preparat występuje w pojemnościach 1 l i 2,5 l.

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt