chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Popraw jakość jastrychu z pomocą dodatków

Popraw jakość jastrychu z pomocą dodatków

21.06.2017
Zmorą polskich jastrychów są drobne kruszywa, które sprawiają, że mieszanka potrzebuje więcej wody. Im więcej wody w podkładzie podłogowym, tym gorsze jego parametry. Ten problem z autopsji znają wszyscy posadzkarze. Jako praktycy również go dostrzegamy. Dlatego nasz dział technologii i rozwoju UZIN posiada trzy dodatki do jastrychów, które wzmocnią podkład i przyspieszą oraz ułatwią pracę.

Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin

1. Dodatek do cementowych podkładów grzewczych


UZIN AS 31 to koncentrat na bazie wody do plastyfikacji cementowych jastrychów grzewczych. Jego zastosowanie ułatwia urabialność mieszanki, zmniejsza zapotrzebowanie na wodę, nadaje jastrychowi jednorodną strukturę, a przy tym nie powoduje korozji rur grzewczych, więc sprawdzi się doskonale do podkładów z instalacją wodnego ogrzewania podłogowego. Dodatkowo zapobiega powstawaniu jam skurczowych, dzięki czemu poprawia jego wydajność. Można go stosować również do jastrychów pływających oraz w systemie zespolonym.

2. Dodatek wzmacniający do cementowych jastrychów narażonych na duże obciążenia


UZIN AS 41 Strong jest przeznaczony do plastyfikowania jastrychów cementowych w obiektach przemysłowych i użytkowych, gdzie muszą mieć bardzo dużą wytrzymałość. Jego zastosowanie sprawia, że podkład osiąga bardzo wysoką wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu i ściskaniu. Zmniejsza zapotrzebowanie na wodę i poprawia urabialność mieszanki. Redukuje naprężenia jastrychu i skłonność do spękań. Ten dodatek można stosować także do jastrychów grzewczych, w tym również cienkowarstwowych. Pozwala na szybkie rozpoczęcie grzania - już po siedmiu dniach.
Przeczytaj również: Woda pod podłogą
REKLAMA:


3. Dodatek przyspieszający uzyskanie gotowości do montażu okładziny


UZIN AS 51 Express to bardzo skuteczny dodatek do cementowych jastrychów, na które w niedługim czasie musi zostać zamontowana okładzina podłogowa. Zmniejsza zapotrzebowanie na wodę zarobową nawet o 25%, a także niweluje ryzyko występowania szkodliwych wykwitów. Można go stosować do jastrychów zespolonych, na warstwie oddzielającej, pływających, a także grzewczych. Jego zastosowanie zmniejsza naprężenia i skłonność do spękań, zjawisko kurczenia się, a także zwiększa wytrzymałość. Na podkład można wchodzić po 24 godzinach, a rozgrzewanie podłogi możliwe jest już po pięciu dniach. Jastrych dzięki zastosowaniu tego dodatku osiąga gotowość do układania okładziny po 12-14 dniach.

Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Uzin
Nowości z firmy Uzin
Czytelnia firmy Uzin
Poradnik firmy Uzin
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt