chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » HYDROELASTON od Skała Tychy

HYDROELASTON od Skała Tychy

12.06.2017
Firma Skała Tychy zakończyła prace badawczo-wdrożeniowe i wprowadziła do obrotu handlowego dwuskładnikową masę uszczelniającą na bazie cementu, specjalnych dodatków i polimerów syntetycznych.

Chemia budowlana - HYDROELASTON, fot. Skała Tychy
HYDROELASTON, fot. Skała Tychy

Opis produktu:


Hydroelaston służy do przeciwwilgociowego oraz przeciwwodnego uszczelniania niezasolonych podłoży mineralnych. Polecany do uszczelniania miejsc narażonych na niekorzystne długotrwałe działanie wody np. tarasy, balkony, piwnice z zastosowaniem opcjonalnie tkaniny z włókna szklanego.

Zaprawa może być także wykorzystana jako zabezpieczenie podłoża przed wnikaniem wilgoci i wody np. w natryskach, łazienkach, zespołach sanitarnych, pralniach, kuchniach lub pod okładziny ceramiczne i okładziny z kamienia naturalnego, a także na powierzchnie wykonane z tynków cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, betonu, betonu komórkowego, muru o pełnych spoinach, płyt drewnopochodnych, jastrychów cementowych, anhydrytowych.
REKLAMA:


Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków, na podłoża odkształcalne i nieodkształcalne. Podłoże należy wcześniej zagruntować preparatem SKAŁA PN.

Dane techniczne:


- Proporcja mieszanki: Zestaw zawiera proporcje właściwe do wymieszania (Składnik A : Składnik B = 3 : 1,05),
- Przydatność do stosowania: ok. 2 godziny,
- Temperatura podłoża i powietrza w czasie pracy: +5°C do +25°C
- Nakładanie drugiej warstwy: po ok. 24 godzinach,
- Czas oczekiwania przed montażem okładzin: min. 48h w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia. W niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności czas wysychania zaprawy wydłuży się.
- Kolor: szary,
- Nakładanie: pacą,
- ZUŻYCIE 1,5-1,6 kg/m2 na 1 mm warstwy.


Autor: SKAŁA - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy SKAŁA
Nowości z firmy SKAŁA
Czytelnia firmy SKAŁA
Poradnik firmy SKAŁA
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt