chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Imitacja drewnianej deski na elewacji

Imitacja drewnianej deski na elewacji

05.06.2017
Fasady budynków zaskakują pomysłowością. Coraz częściej doceniamy elewację jako wizytówkę obiektu, ale też jako pierwszą linię jego ochrony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Pewnie dlatego współczesna architektura chętniej sięga po bezpieczne i biobójcze rozwiązania imitujące drewno na fasadzie, jak tynk weber TD327.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Dekoracyjny tynk drobnoziarnisty w kolorze surowego drewna to efektowne, tanie i proste w aplikacji rozwiązanie. Nic w tym dziwnego, bo zastosowanie tynku akrylowego jest znacznie tańsze od kosztów imitacji drewna odciskanej z matrycy silikonowej. Z kolei niepowtarzalny rysunek słojów uzyskujemy stosując proste, specjalnie dedykowane narzędzie.

Elementy imitujące drewno na fasadzie doskonale komponują się na nowoczesnych osiedlach bloków, w domach jednorodzinnych, czy w obiektach handlowych. Jednak zastosowanie prawdziwego drewna to spory wydatek. Dlatego trwała i wizualnie niemal identyczna jak drzewo elewacja okazuje się znacznie tańsza. Imitacja deski na elewacji powstała na bazie istniejącego, cieszącego się dużym zaufaniem wykonawców systemu weber.therm DECOR.
REKLAMA:


Odpowiedni wygląd to jednak nie wszystko! Rozwiązanie jest odporne na porastanie alg i glonów dzięki ciemnej kolorystyce oraz specjalnym dodatkom biobójczym. Imitacja deski posiada też niezbędną aprobatę techniczną.

Czy aplikowanie takiej elewacji jest pracochłonne i wymaga specjalistycznej wiedzy?


Systemy marki Weber charakteryzuje prostota i intuicyjność przy pracach wykonawczych. Wystarczy półgodzinne szkolenie, żeby pracownik posiadł wystarczające umiejętności do wykonania elewacji z efektywną imitacją deski. Logistyka prac została zaplanowana w taki sposób, że jeden wykonawca bez problemu wykona wszystkie prace związane z aplikowaniem tynku.

Czy na pewno efekt imitacji drewna jest zadowalający?


Gwarantuje to zastosowana w rozwiązaniu bejca akrylowa o satynowym wykończeniu. Bejca jest odporna na warunku atmosferyczne i wiernie oddaje naturalne kolory drewna i starej cegły.Bejca weber FM361 jest dostępna w dziesięciu kolorach, co pozwala imitować najróżniejsze rodzaje drewna. Możemy więc zastosować białą brzozę, palisander, sosnę, mahoń i inne imitacje drewna aż po czarny heban. Intensywność każdego koloru reguluje się ilością nakładanych na fasadę warstw bejcy oraz sposobem jej przecierania, czyli skala kolorystycznych możliwości jest ogromna. Zużycie bejcy weber FM361 wynosi średnio 20 kg/m2 przy jednym malowaniu oraz około 36 kg/m2 przy dwukrotnym pokrywaniu nią elewacji budynku.

Czy szerokość desek na pewno będzie zgodna z projektem technicznym?


Tak, ponieważ sam decydujesz o dokładnej szerokości imitacji drewnianej deski. Efekt pojedynczych desek uzyskujesz na świeżo położonej warstwie tynku poprzez proste odznaczenie fug przy pomocy ostrego narzędzia.

Imitacja drewnianej deski w systemie to ogromna skala możliwości prób naśladowania natury poprzez kolorystykę oraz różnorodność łączenia i akcentowania barw. To rozwiązanie nie ogranicza kreatywności projektantów i oczekiwań inwestorów, ale na dodatek jest tanie, bezpieczne, trwałe i łatwe w aplikacji.
Autor: weber - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy weber
Nowości z firmy weber
Czytelnia firmy weber
Poradnik firmy weber
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt