chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jakich towarów i usług poszukiwaliśmy w 2016 roku w internecie?

Jakich towarów i usług poszukiwaliśmy w 2016 roku w internecie?

22.05.2017
Usługi budowlane, transport krajowy i leasing samochodów, materiały opałowe – według badania serwisu Oferteo.pl były to najczęściej poszukiwane przez internautów usługi i towary w 2016 roku.

Chemia budowlana - Fot. Oferteo.pl
Fot. Oferteo.pl

Użytkownicy Oferteo.pl, serwisu łączącego w czasie rzeczywistym poszukujących towarów i usług z ich dostawcami, zdecydowanie najczęściej poszukiwali w 2016 roku produktów oraz firm działających w branży budowlanej. Dotyczyło to 57% zapytań złożonych w tym czasie w serwisie.
Budownictwo zdecydowanie wyprzedziło pozostałe kategorie towarów i usług – zapytań o usługi transportowe padło w 2016 roku 8%, a podium trzech najczęściej poszukiwanych towarów i usług uzupełniają zapytania o materiały opałowe i paliwa oraz te z kategorii prawo i finanse – po 7% ogólnej liczby zapytań.

O usługi i towary związane z branżą budowlaną najczęściej pytali zarówno prywatni użytkownicy serwisu (64% złożonych zapytań ofertowych) jak i firmy (42% zapytań).
Przeczytaj również: Korekta w mieszkaniówce
REKLAMA:


To właśnie ekogroszek był najczęściej poszukiwanym przez użytkowników Oferteo.pl towarem w 2016 roku, a zainteresowanie nim zgłaszał co 10. użytkownik serwisu składający zapytanie ofertowe dotyczące produktów. Na drugim miejscu uplasowały się okna, a TOP 5 uzupełniły jeszcze: urządzenia i instalacje do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, materiały budowlane oraz pellet drzewny – ekologiczne paliwo zyskujące coraz bardziej na popularności.

Z kolei najczęściej poszukiwanymi usługami były wspominane już: ocieplanie i izolacja elewacji, budowa domu do stanu surowego i brukarstwo. Do TOP 5 najczęściej poszukiwanych usług weszły jeszcze: transport krajowy powyżej 3,5 tony oraz tynkowanie maszynowe.

Wśród towarów poszukiwanych przez osoby prywatne pierwsze miejsce zajął ekogroszek z 14% wskazań. Z analizy Oferteo.pl wynika, że kolejne miejsca w zestawieniu zajęły: okna, urządzenia do pozyskiwania energii odnawialnej, materiały budowlane i pellet drzewny.
Przeczytaj również: Rekordowe pozwolenia na budowę?
Z kolei najczęściej poszukiwanymi usługami przez prywatnych użytkowników Oferteo.pl były: budowa domu do stanu surowego, ocieplanie i izolacja elewacji, brukarstwo, remonty mieszkań oraz budowa domu pod klucz.

Najczęściej poszukiwanym produktem przez firmy był pellet drzewny. W dalszej kolejności przedsiębiorcy byli zainteresowani kupnem dystrybutorów wody, okien, węgla ekogroszku oraz materiałów budowlanych.

Z kolei wśród usług poszukiwanych przez firmy dominował transport oraz leasing samochodów. Co prawda pierwsze miejsce w zestawieniu i tym razem zajęły prace związane z elewacjami, ale poza nimi w TOP 5 uplasowały się jeszcze transport krajowy powyżej 3,5 ton, leasing samochodów do 49 tysięcy złotych, transport zagraniczny powyżej 3,5 ton oraz leasing samochodów do 99 tysięcy złotych.

Metodologia badań


Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 157 000 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w 2016 roku przez osoby fizyczne i firmy.

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt