chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Trendy zmian cen materiałów budowlanych Grupy PSB w kwietniu 2017

Trendy zmian cen materiałów budowlanych Grupy PSB w kwietniu 2017

15.05.2017
Przychody Grupy PSB Handel S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci PSB) w kwietniu 2017 r. były o 2% wyższe niż przed rokiem oraz o 24% niższe niż w marcu 2017 r. (jest to głównie efekt wysokiej sprzedaży w marcu związany z Targami PSB oraz wyraźnego ożywienia popytu po lutowym załamaniu). Sprzedaż po czterech miesiącach 2017 r. była wyższa o 13% od analogicznego okresu roku poprzedniego.

W kwietniu 2017 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, spadły ceny w 5 grupach wyrobów, najbardziej farb, lakierów, tapet (-2,8%) oraz narzędzi i sprzętu budowlanego (-2%), a minimalnie izolacji termicznych, chemii budowlanej i mat. ściennych – ceramicznych. Wzrosły ceny w 9 grupach, najbardziej silikatów (+2,2%) i suchej zabudowy (+2%). Nie zmieniły się ceny stolarki otworowej, parapetów, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.
REKLAMA:

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w I kwartale 2017 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 42,8%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 32,3%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 28,9%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 19%.

Chemia budowlana - Fot. PSB
Fot. PSB
Autor: Grupa PSB S.A. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Grupa PSB
Nowości z firmy Grupa PSB S.A.
Czytelnia firmy Grupa PSB S.A.
Poradnik firmy Grupa PSB S.A.
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt