chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

SKAŁA W

09.05.2017
System dociepleń na wełnie mineralnej SKAŁA W to zaawansowany, kompleksowy system izolacji termicznej stosowany jako zewnętrzna warstwa elewacji budynków.

Chemia budowlana - Fot. Skała Tychy
Fot. Skała Tychy

System dociepleń SKAŁA W to daleko idąca redukcja wahań temperatury w wewnętrznych i zewnętrznych elementach budowli. Nieocenione ekonomiczne zalety idą w parze z estetyką elewacji, gdyż w tworzeniu Sytemu SKAŁA wybierać można tynki z pełnej gamy kolorystycznej i fakturowej.

Cechy charakterystyczne Systemu dociepleń SKAŁA W:


- oszczędność energii i zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku,
- izolacja dźwięków,
- renowacja zniszczonej elewacji i przedłużenie jej żywotności,
- ochrona instalacji wodnej biegnącej wewnątrz ścian,
- akumulacja ciepła i wykluczenie mostków cieplnych,
- przyjazność dla środowiska i użytkownika.
REKLAMA:


Przedmiotem systemu dociepleń na wełnie minerlanej SKAŁA W jest zestaw wyrobów do wykonywania ociepleń:
− ścian zewnętrznych budynków nowowznoszonych i użytkowanych, bez istniejącego ocieplenia,
− stropów od strony sufitów, w otwartych lub zamkniętych pomieszczeniach nieogrzewanych (np. garaże, parkingi podziemne i nadziemne, piwnice).

Zakres zastosowania:


-budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne,
-budownictwo ogólne - szkoły, szpitale, budynki biurowe,
-budynki przemysłowo-usługowe – hotele, hale produkcyjne, magazyny itp.

Układy ociepleniowe SKAŁA W, zostały sklasyfikowane jako niepalne (klasyfikacja A2-s1,d0), przy grubości płyt z wełny mineralnej od 2 do 25 cm.Klasyfikacja dotyczy systemu mocowanego do podłoży niepalnych klas reakcji na ogień A1 lub A2, przy pomocy zapraw klejących wymienionych w opisie wyrobu lub z zastosowaniem łączników mechanicznych.

Wykonanie ocieplenia budynku nieocieplonego


Wykonanie ocieplenia w przypadku budynku nieocieplonego, polega na umocowaniu do istniejących ścian, od zewnątrz, warstwowego układu, składającego się z płyt z wełny mineralnej jako materiału termoizolacyjnego, warstwy zbrojonej wykonanej z zaprawy klejącej i siatki zbrojącej oraz wyprawy tynkarskiej.

Płyty z wełny mineralnej o nieuporządkowanym układzie włókien (płyty zwykłe), są mocowane za pomocą łączników mechanicznych i zaprawy klejącej. Płyty z wełny mineralnej o uporządkowanym układzie włókien (płyty lamelowe) są mocowane za pomocą zaprawy klejącej (powierzchnia klejenia 100%) lub zaprawy klejącej i łączników mechanicznych (w zależności od stanu podłoża).

Wykonanie ocieplenia stropów od strony sufitów


Wykonanie ocieplenia stropów od strony sufitów w nieogrzewanych pomieszczeniach zamkniętych lub otwartych polega na umocowaniu do podłoża warstwowego układu, składającego się z płyt z lamelowej wełny mineralnej jako materiału termoizolacyjnego, zaprawy klejącej i siatki zbrojącej oraz wyprawy tynkarskiej.

Płyty z wełny mineralnej są mocowane za pomocą zaprawy klejącej (powierzchnia klejenia powinna wynosić 100%) lub zaprawy klejącej i łączników mechanicznych, w sposób określony w projekcie technicznym.

W przypadku wykonywania ocieplenia ścian zewnętrznych budynku nieocieplonego lub stropów od strony sufitów, płyty lamelowe z wełny mineralnej mogą być mocowane za pomocą zaprawy klejącej (bez łączników mechanicznych), pod warunkiem, że wytrzymałość podłoża na rozrywanie jest nie mniejsza niż 0,08 MPa. Przy klejowym mocowaniu płyt lamelowych, cała powierzchnia płyty powinna być pokryta zaprawą klejącą.


Autor: SKAŁA - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy SKAŁA
Nowości z firmy SKAŁA
Czytelnia firmy SKAŁA
Poradnik firmy SKAŁA
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt