chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Efektowna ochrona drewna stosowanego we wnętrzach

Efektowna ochrona drewna stosowanego we wnętrzach

08.05.2017
Hybrydowy produkt HWS-112-Hartwachs-Siegel firmy Remmers łączy szlachetną estetykę oleju z trwałością i bezpieczeństwem lakieru. Jest przy tym produktem o uniwersalnym zastosowaniu, oferującym profesjonalnemu użytkownikowi ekonomiczne i estetyczne rozwiązanie, umożliwiające na przykład nałożenie powłoki ochronnej na parkiet, który w efekcie wyglądać będzie bardzo naturalnie.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Schnący oksydacyjnie olejowosk chroni drewno przed różnego rodzaju obciążeniami mechanicznymi i chemicznymi. Produkt posiada ogólne dopuszczenie budowlane do stosowania na podłogach drewnianych i spełnia wymagania dla klasy antypoślizgowości R10 wg DIN 51130.Wytrzymała, głęboko matowa, jednokomponentowa powłoka uszlachetniająca drewno nie ma tendencji do wybłyszczania. Chroni podłoże z taką samą skutecznością, jak lakiery 2K-PUR, czyniąc je przy tym łatwym w utrzymaniu i trwałymi. Dzięki swej dobrej rozlewności i ładnemu podkreślaniu usłojenia HWS-112 nadaje się nie tylko do stosowania na parkietach, lecz także na drewnianych schodach, meblach i elementach zabudowy wnętrz. Jest dostępny w dwóch wersjach: bezbarwnej i „z efektem natury”. W połączeniu z bejcą olejową Remmers Ölbeize OB-008 tworzy szereg kolejnych atrakcyjnych połączeń. Produkt daje się przy niewielkim zużyciu łatwo nakładać i całą pracę mnożna wykonać w ciągu jednego dnia, używając urządzenia natryskowego lub wałka. Reakcja HWS-112-Hartwachs-Siegel na ogień została niedawno oceniona w oparciu o Rezolucję IMO i produkt uzyskał certyfikat jako „trudnopalny“ („Certyfikat Koła Sterowego“). Dzięki temu HWS-112 od zaraz może być oficjalnie stosowany do nakładania powłok ochronnych na drewnianych elementach zabudowy wnętrz statków. Ponadto spełnia warunki dyrektywy Decopaint, w związku z czym może być stosowany do malowania na stałe wbudowanych elementów.

Najświeższym dowodem wszechstronnego zastosowania tego produktu jest otwarta w 2016 roku Sala Koncertowa Orkiestry Symfonicznej z Bochum. Dzięki swojej wielofunkcyjności HWS-112-Hartwachs-Siegel znalazł tam zastosowanie zarówno na podłogach i ścianach, jak i na suficie.

REKLAMA:


Użycie innych produktów chroniących drewno okazało się zbędne, co stanowi dowód na wydajność tego jednoskładnikowego zamknięcia z twardego wosku.

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Remmers
Nowości z firmy Remmers
Czytelnia firmy Remmers
Poradnik firmy Remmers
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt