chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Dobra passa w budownictwie mieszkaniowym

Dobra passa w budownictwie mieszkaniowym

24.04.2017
Od stycznia do marca 2017 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba pozwoleń na budowę i liczba nowych budów ? wynika z najnowszych danych GUS dotyczących budownictwa mieszkaniowego. To dobre wieści dla całej branży, również producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Chemia budowlana - Fot. IBP Research
Fot. IBP Research

Optymistyczne dane


Według najnowszego raportu GUS „Budownictwo mieszkaniowe ? marzec 2017” w trzech pierwszych miesiącach roku oddano do użytku 40344 mieszkań – tj. o 7,8% więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wydano 60234 pozwoleń na budowę lub zgłoszeń z projektem budowlanym (wzrost o 42,8%). Wzrosła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – do 44206, notując tym samym wzrost o 28,9%. Dobrą passę notuje również produkcja budowlano-montażowa. Od stycznia do marca br. produkcja wzrosła o 3,9% niż przed rokiem, zaś w samym marcu o 17,2%.

Co na to producenci?


Losy rynku materiałów budowlanych i wykończeniowych, jak i chemii budowlanej w dużej mierze zależą od liczby inwestycji mieszkaniowych. Dobra passa w budownictwie mieszkaniowym i wzrost produkcji oznacza również ożywienia w marketach budowlanych m.in. w segmencie farb do wnętrz. Potwierdza to Bartłomiej Cholewa z firmy Lakma SAT, producenta chemii budowlanej. – Rosnąca liczba mieszkań oddanych do użytkowania wpływa na rosnący popyt na rynku materiałów wykończeniowych. Obserwujemy to choćby w sektorze farb dekoracyjnych, w ubiegłym roku zanotowaliśmy w nim wzrost sprzedaży o 28%. Myślę, że polscy producenci mogą być dobrej myśli, a rynek będzie się umacniał przez inwestycje budowlane planowane w nadchodzących latach, w tym również program rządowy Mieszkania Plus.

REKLAMA:


Już w ubiegłym roku rynek dystrybucji materiałów budowlanych osiągnął sprzedaż prawie 42 mld zł i przyniósł wzrost sprzedaży o ponad 7%, jak wynika z badań IBP Research.

Autor: Lakma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lakma
Nowości z firmy Lakma
Czytelnia firmy Lakma
Poradnik firmy Lakma
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt