chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Renowacja drewnianych drzwi i okien - krok po kroku

Renowacja drewnianych drzwi i okien - krok po kroku

24.03.2017
Powodów, dla których sięgamy po papier ścierny i farbę, jest wiele: nie mamy w danym momencie możliwości wymiany poszczególnych elementów na nowe lub, po prostu, ze względu na wartość sentymentalną, nie chcemy się ich pozbywa. I choć możemy skorzystać z pomocy specjalisty, warto zadać sobie trochę trudu i wykonać tę pracę samodzielnie.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Krok 1


Zanim na dobre zaczniemy renowację, powinniśmy odpowiednio przygotować podłoże – w tym przypadku ramę okna lub drzwi. Niezbędne jest usunięcie popękanych, starych warstw pozostałych po wcześniej aplikowanych produktach.

Krok 2


Upewnijmy się, że oczyszczona powierzchnia nie posiada tłustych czy żywicznych plam (do usunięcia tego typu zabrudzeń warto skorzystać z profesjonalnych wyrobów, jak rozcieńczalnik. To ważne, by całość była odpowiednio oczyszczona, oszlifowana i wysuszona (już na tym etapie prac należy zabezpieczyć pomieszczenie, ponieważ powstanie dużo pyłu).
REKLAMA:


Krok 3


Jeżeli zajdzie taka konieczność, niezbędne jest uzupełnienie ubytków. Do wykonania tego zadania posłuży nam szpachla do drewna. Wypełnione miejsca trzeba następnie oszlifować papierem ściernym, dzięki czemu usuniemy nadmierną warstwę nałożonego preparatu.

Krok 4


Zaczynamy malowanie. Będzie nam potrzebny pędzel lub wałek oraz farba. Do tego typu prac najlepiej użyć taką emalie, która posiada łagodny zapach, zapewnia trwały połysk i dobrze kryje malowane powierzchnie. Warto też wybrać taką, która będzie miała odporność na uszkodzenia mechaniczne, aby mieć większą gwarancję na pomalowaną powierzchnię.

- Dzięki dostępności artykułów do samodzielnego odnawiania rozmaitych przedmiotów, czynność ta zyskuje na popularności. Coraz chętniej decydujemy się na wykonanie wcześniej zlecanych na zewnątrz prac w domu, co – jak się okazuje – daje nam wiele satysfakcji i ogólnego zadowolenia. - mówi Aldona Słapa-Nowacka, Manager marki Dekoral.
Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Dekoral
Nowości z firmy Dekoral
Czytelnia firmy Dekoral
Poradnik firmy Dekoral
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt