chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Kolory w życiu kobiet i mężczyzn- badanie TNS Polska

Kolory w życiu kobiet i mężczyzn- badanie TNS Polska

07.03.2017
Czerwony, zielony i niebieski to trzy główne kolory, jakie kobiety w znacznym stopniu wnoszą w życie panów - wynika z badań TNS Polska na rzecz marki farb Beckers. Dzięki mężczyznom codzienność pań w dużej mierze staje się zaś bardziej niebieska, ale też i żółta. Co się kryje za tymi odcieniami? Jakich jeszcze barw nadają sobie nawzajem panowie i panie?

Świat mężczyzn jak Red Deluxe, Apple i Sea Blue


Badanie na rzecz marki farb Beckers pokazuje, że kobiety w znacznym stopniu wnoszą w męski świat czerwień, dodając emocji (73%), zieleń, czyli harmonię (70%) i niebieski, a więc stabilizację (69%). To jak mieszanka Red Deluxe, Apple i Sea Blue z palety Beckers Designer Colour. Jednak spektrum barw, jakie życie mężczyzn zyskuje dzięki paniom, jest znacznie szersze. Polki w dużym stopniu nadają życiu mężczyzn koloru żółtego, wprowadzając na co dzień wiele radości (67%), różowego, dodając romantyzmu (65%) oraz pomarańczowego, symbolizującego energię (64%). W dalszej kolejności pojawiają się fiolet, czyli tajemniczość – 60% i biel oznaczająca niewinność (59%). Barwy kojarzone z mniej przyjemnymi odczuciami znalazły się na ostatnich miejscach. Niemniej połowa panów przyznała, że kobiety w znacznym stopniu wnoszą w ich życie szarość, tłumiąc spontaniczne czy ciekawe inicjatywy, zaś 43% mężczyzn wskazało, że panie nadają ich życiu trochę czerni, będąc źródłem negatywnych emocji.

Więcej odcienia Sunlight w świecie kobiet


Dzięki mężczyznom świat kobiet staje się przede wszystkim bardziej niebieski, jako że panowie w znacznym stopniu wnoszą w życie pań poczucie stabilizacji - wskazuje tak 67% Polek. Jednocześnie niemal po 2/3 respondentek przyznaje, że mężczyźni w dużej mierze nadają ich życiu koloru żółtego, skojarzonego w badaniu z radością, a także czerwonego, czyli emocji. Na kolejnych miejscach pojawiają się zielony, a więc harmonia (64%), a także pomarańczowy, czyli energia (58%). Mniej jest zaś kobiet, które deklarują, że panowie w znacznym stopniu wnoszą w ich życie nieco fioletu, dodając tajemniczości (55%), czy różu utożsamianego z romantyzmem (54%). Jednocześnie więcej jest pań, które uważają, że mężczyźni nadają ich życiu szarych odcieni, gasząc spontaniczne inicjatywy (53%) niż takich, które przyznają, że panowie w znacznym stopniu dodają niewinności, czyli koloru białego (51%). Mniej niż połowa Polek (48%) deklaruje, że mężczyźni nadają ich życiu czarnego koloru, będąc źródłem złych emocji.
Chemia budowlana - Fot. Beckers
Fot. Beckers

Badanie na marki rzecz Beckers zostało przeprowadzone przez TNS Polska metodą omnibus na reprezentatywnej próbie 1059 Polaków w wieku 15 lat i więcej w dniach 9-14 września 2016 r.


Autor: Beckers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Beckers
Nowości z firmy Beckers
Czytelnia firmy Beckers
Poradnik firmy Beckers
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt