chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » We Wrocławiu powstanie Regionalne Centrum Usług firmy PPG

We Wrocławiu powstanie Regionalne Centrum Usług firmy PPG

06.03.2017
Firma PPG (NYSE: PPG), globalny lider w zakresie produkcji farb, lakierów i materiałów specjalistycznych, poinformowała o podjęciu decyzji o konsolidacji we Wrocławiu Regionalnego Centrum Usług. Będzie to wyspecjalizowany ośrodek, świadczący usługi wspierające działalność oddziałów PPG na całym świecie.

- Polska jest dla PPG jednym z najważniejszych krajów w Europie. Fabryki we Wrocławiu i w Cieszynie należą do naszych największych zakładów produkcyjnych, a najnowszy zakład Protective & Marine Coatings w Ostrowie Wielkopolskim jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych w Europie. Widzimy w Polsce i Europie Środkowej duże perspektywy dalszego rozwoju. Przy wyborze lokalizacji, nie bez znaczenia jest również zaangażowany zespół, doświadczenie i najlepsze praktyki. Wszystkie te czynniki razem zdecydowały, że Zespół Zarządzający PPG, postanowił bardziej zaangażować się w Polsce. – powiedział Jean-Marie Greindl, prezes PPG EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Dodał również, że to najbliższa, ale nie jedyna planowana w naszym kraju inwestycja PPG.

Regionalne Centrum Usług będzie się zajmować tworzeniem, rozwijaniem i wsparciem aplikacji biznesowych, technologii webowych oraz mobilnych platform cyfrowych ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań „narzędzi cyfrowych”. Obszar IT to jednak nie jedyna działalność Regionalnego Centrum Usług. We Wrocławiu już działają, a w przyszłości będą się rozwijać zespoły zajmujące się transportem i logistyką, zakupami, czy badaniami i rozwojem produktów (R&D). Rozwijanie Regionalnego Centrum Usług będzie się wiązało również z tworzeniem nowych miejsc pracy.

REKLAMA:


- Praktyka pokazuje, że Wrocław jest najlepszym miejscem do budowy centrów technologicznych rozwijających zaawansowane technologie. Decyduje o tym dostępność dobrze wykształconych absolwentów wielu uczelni technicznych i ekonomicznych oraz lokalizacja firm rozwijających najnowsze technologie. Dodatkowym atutem jest już trwająca ścisła współpraca PPG z czołowymi wrocławskimi uczelniami, takimi jak Uniwersytet Ekonomiczny i Politechnika Wrocławska – powiedział Krzysztof Przybylski, Senior IT Manager w firmie PPG.

Obecnie trwają prace nad koncepcją Centrum Usług. Budowa zespołu właśnie się rozpoczyna, a osiągnięcie pełnej zdolności operacyjnej planowane jest na kolejnych kilkanaście miesięcy.

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt