chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Sigmaresist Immun – antybakteryjna siła srebra

Sigmaresist Immun – antybakteryjna siła srebra

09.02.2017
Wykańczanie wnętrz budynków użyteczności publicznej to nie lada wyzwanie. Szpitale, szkoły czy hotele wymagają niecodziennych rozwiązań w kwestii higieny. Tu najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po farby z jonami srebra. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii są w stanie usunąć ponad 95% osadzających się bakterii.

Chemia budowlana - Fot. Sigma Coatings
Fot. Sigma Coatings
W obiektach, gdzie ryzyko zarażenia się chorobami jest duże, wnętrza muszą spełniać wygórowane normy sanitarne. Producenci wciąż doskonalą formuły farb, aby uzyskać jak najlepsze parametry odpowiadające tym wymogom. Efektem ich starań są farby antybakteryjne wykorzystujące technologię jonów srebra.

Nowoczesna technologia jonów srebra


Jony srebra (Ag+) to mikroskopijne cząsteczki tego pierwiastka. Są one niezwykle reaktywne, co o­znacza, że mają zdolność wiązania się z białkami mikroorganizmów. W efekcie jony dezorganizują komórki bakteryjne i blokują enzymy niezbędne do ich dalszego rozmnażania. Ich antybakteryjne właściwości wykorzystywane są w wielu branżach m.in. medycznej, elektronicznej i artykułów gospodarstwa domowego.
Przeczytaj również: Na tarasie jak na rajskiej wyspie
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Sigma Coatings
Fot. Sigma Coatings
Jony srebra zawarte w farbach skutecznie hamują rozwój grzybów pleśniowych oraz zwalczają szkodliwe dla zdrowia bakterie, które osiadają na powierzchni ścian. Na bazie tej formuły powstała farba Sigmaresist Immun. – Produkt ten, dzięki zastosowanej w nim technologii, potrafi uporać się z bakteriami już w 24 godziny – komentuje Piotr Nowacki, brand manager marki Dekoral Professional. Dodatkowo tłumaczy, że warto także zwrócić uwagę, czy farba posiada pełną dokumentację poświadczającą właściwości antybakteryjne, odporność na środki dezynfekcyjne oraz atest higieniczny dopuszczający produkt do stosowania w obiektach służby zdrowia.

Chemia budowlana - Fot. Sigma Coatings
Fot. Sigma Coatings

Przeznaczenie farb antybakteryjnych


Farby z jonami srebra przeznaczone są do malowania pomieszczeń, które gromadzą duże skupiska ludzi, są narażone na bakterie i wirusy. Będą to przede wszystkim szpitale, gabinety lekarskie, przychodnie, szkoły, przedszkola, obiekty gastronomiczne i hotelarskie. Warto zdecydować się na farbę z jonami srebra także, gdy cierpimy na alergie.

Chemia budowlana - Fot. Sigma Coatings
Fot. Sigma Coatings

Wyjątkowe cechy farb ze srebrem


Dobra farba antybakteryjna powinna być bezzapachowa, wolna od rozpuszczalników i substancji lotnych. Cechy te gwarantują pełne bezpieczeństwo użytkowania w pomieszczeniach takich jak sale operacyjne, szpitale i przedszkola. Warto sprawdzić, czy zastosowano w niej technologię E.L.F. (skrót od niemieckiego Emission Lösemittel Frei). E.L.F. oznacza brak rozpuszczalników i ograniczenie emisji szkodliwych związków do atmosfery spełniające rygorystyczne normy Unii Europejskiej. Da nam to pewność, że pomalowane pomieszczenia są przyjazne zdrowiu przebywających w nim osób, szczególnie dzieci i alergików.Co więcej, farby antybakteryjne są wyjątkowo odporne na zabrudzenia, szorowanie i używanie silnych środków dezynfekcyjnych. Jest to cecha niezbędna w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, w których szczególna dbałość o higienę jest koniecznością.

Chemia budowlana - Fot. Sigma Coatings
Fot. Sigma Coatings
Farby z jonami srebra Sigmaresist Immun występują w szerokiej palecie kolorystycznej, pozwalającej uzyskać barwy takie jak żółcień cytrynowa, błękit królewski i ciemna czerwień. Daje to nieograniczone możliwości dekoracji wnętrz i dostosowywania ich do własnych potrzeb.

Zastosowanie


Sigmaresist Immun może być stosowana na podłożach mineralnych – betonie, tynku cementowo-wapiennym, płytach gipsowo-kartonowych i tapetach z włókna szklanego. Aplikuje się ją tak samo łatwo jak klasyczne farby – za pomocą pędzla, wałka lub natrysku, aczkolwiek najbardziej równomierny efekt uzyskamy stosując metodę natryskową.Zaleca się nanoszenie dwóch warstw farby w odstępie około 4 godzin. Aby uzyskać optymalny czas schnięcia, ściany powinny być malowane w temperaturze dodatniej, nie wyższej niż 30°C. Wydajność farby z jonami srebra zależy od malowanego podłoża, zazwyczaj jest to od około 8 do 10 m²/l. Pełne właściwości powłoka uzyskuje po kilku tygodniach od naniesienia.

Farby wykorzystujące nowoczesną technologię jonów srebra zabijają ponad 95% osadzających się na ścianach niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Dzięki temu są niezastąpione w budynkach użyteczności publicznej, gdzie panuje zwiększona ekspozycja na bakterie i tym samym ryzyko zachorowania. Warto skorzystać z ich innowacyjnych właściwości podczas wykańczania wnętrz.

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt