chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Trwa projekt edukacyjny Fundacji Śnieżki „Mały świat dużego pieniądza”

Trwa projekt edukacyjny Fundacji Śnieżki „Mały świat dużego pieniądza”

01.02.2017
Uczniowie czterech poddębickich podstawówek odkrywają zawiły świat finansów dzięki programowi „Mały świat dużego pieniądza” Fundacji Śnieżki. Podczas cyklu nowatorskich zajęć z ekonomii poznają odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania: skąd biorą się pieniądze, jak je oszczędzać i mądrze wydawać oraz dlaczego warto współpracować? W ten sposób zdobywają wiedzę przydatną w dorosłym życiu.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Najnowszy program Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa” trwa w najlepsze. Spotkał się z dużym entuzjazmem uczestników – uczniów klas czwartych szkół podstawowych z: Brzeźnicy, Lubziny, Paszczyny oraz Pustyni, które biorą w nim udział.

Znajomość zagadnień finansowych nie może być zarezerwowana wyłącznie dla specjalistów. Podstawową wiedzę z tej dziedziny powinien posiadać każdy z nas, gdyż przydaje się ona na co dzień. Pozwala chociażby oszacować nasze możliwości finansowe, mądrze zarządzać posiadanym kapitałem czy odważnie rozwijać własny biznes. Budując w najmłodszych świadomość otaczających ich procesów rynkowych, dajemy dzieciom dawkę praktycznej wiedzy o zagadnieniach, które są, a wraz z wkraczaniem w dorosłość coraz bardziej będą, częścią ich życia – tłumaczy Anna Mikrut, Prezes Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”.
Przeczytaj również: Kolorowe laboratoria od Śnieżki
REKLAMA:


Zajęcia zostały zaprojektowane tak, aby uczyć przez zabawę, w przystępny sposób przekazywać wiedzę na temat często niejasnych dla najmłodszych mechanizmów ekonomicznych. – Ważne dla nas było to, aby dzieci uczyły się i rozwijały swoje umiejętności pracy w grupie. To zawsze pokazuje trudności, które w takich sytuacjach się rodzą w związku ze znalezieniem wspólnego rozwiązania, z ustąpieniem jednej ze stron czy wyłonieniem lidera. Ćwiczenia, które do tej pory przeprowadziliśmy, pokazują, że te umiejętności opłaca się ćwiczyć – mówi dr Robert Bąk, współautor programu, nauczyciel współprowadzący zajęcia. – Warto kształtować u dzieci poczucie i wartość pieniędzy, od najmłodszych lat uwrażliwiać na mądrość gospodarowania nimi – dodaje Marzena Bochniewicz, nauczycielka współprowadząca zajęcia. Maluchy otrzymały również prezenty w postaci książek „Świat Pieniądza”.

Zwieńczeniem programu będzie specjalnie zorganizowany wyjazd wszystkich jego uczestników do Warszawy, gdzie odwiedzą oni Centrum Pieniądza NBP oraz Centrum Nauki Kopernik.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt