chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » UZIN rozbudowuje zakład produkcyjny w Legnicy

UZIN rozbudowuje zakład produkcyjny w Legnicy

30.01.2017
Pod koniec grudnia minionego roku rozpoczęła się rozbudowa zakładu produkcyjnego spółki Uzin Polska Produkty Budowlane - polskiego oddziału jednego z największych producentów chemii posadzkarskiej na świecie. Jej celem jest powiększenie powierzchni magazynowej oraz rozbudowa części biurowej. Inwestycja ma się zakończyć na przełomie maja i czerwca 2017 roku.

Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin

Dzięki rozbudowie Uzin zyska nie tylko większą powierzchnią magazynową, ale również nowoczesną przestrzeń testową oraz centrum szkoleniowe dla klientów i personelu. Dodatkowe biura i pomieszczenia do spotkań pozwolą na rozwój kadr. - Rozbudowa naszej legnickiej siedziby - części biurowej i produkcyjnej - podyktowana jest zwiększeniem produkcji i liczby zatrudnionych osób. Obecny budynek zostanie powiększony, powstanie także dodatkowe piętro. - mówi Tadeusz Wawrowski, Prezes Uzin Polska Produkty Budowlane Sp. z o.o.

Hala magazynowa zostanie wydłużona, a część biurowa zyska kolejną kondygnację. Za projekt rozbudowy odpowiada Jan Majgier z Legnicy, który 16 lat temu prowadził budowę zakładu produkcyjnego Uzin od podstaw. Obecnie hala magazynowa ma wymiary 60x24 m, po rozbudowie będzie liczyć 90x24 m. W części frontowej, gdzie znajduje się biurowiec, budynek zyska 5,5 metra na wszystkich kondygnacjach (obecnie jest to parter i piętro, po zakończeniu inwestycji będzie jeszcze kolejna kondygnacja).
Przeczytaj również: Uzin Utz rośnie w siłę
REKLAMA:


W części magazynowej zostanie zaaranżowana także dwupiętrowa przestrzeń szkoleniowo-testowa. Na dole będzie laboratorium pokazowe, a na piętrze sala szkoleniowo-konferencyjna. - Posiadanie komfortowych warunków do prezentacji i testów produktów w naszej legnickiej siedzibie było leitmotivem tej rozbudowy. Zależy nam, by nasi klienci mogli w jednym miejscu poznać możliwości naszych produktów, dowiedzieć się jak je stosować oraz złożyć zamówienie - dodaje Prezes Spółki.

Zyska także strona wizualna budynku. Cała elewacja zostanie pokryta panelami, a nadbudowa stanie się bardziej przeszklona.

Konstrukcja rozbudowywanego budynku zakłada możliwość zamontowania na dachu magazynu ogniw fotowoltaicznych. - Wnikliwie obserwujemy trend wykorzystywania alternatywnych źródeł energii. Wiemy, że do takich rozwiązań należy przyszłość i dlatego zależało nam na tym, by nasze budynki były na nie gotowe - podkreśla Tadeusz Wawrowski oraz dodaje: - Kolejne inwestycje w zakładzie będą zmierzały ku zwiększeniu możliwości produkcyjnych oraz automatyzacji produkcji.Przygotowania do rozbudowy siedziby UZIN w Legnickiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej rozpoczęły się w kwietniu 2016 roku od pomiarów i tworzenia koncepcji. Inwestycja prowadzona jest w oparciu o dwa pozwolenia na budowę - odrębnie dla hali magazynowej oraz budynku biurowego.

Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Uzin
Nowości z firmy Uzin
Czytelnia firmy Uzin
Poradnik firmy Uzin
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt