chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Dobra passa dla branży termoizolacji

Dobra passa dla branży termoizolacji

19.12.2016
Według najnowszego raportu firmy IBP Research w 2016 roku rynek materiałów dociepleniowych zanotował wzrost o 7,4%. Czy nadchodzący rok będzie równie dobry?

Chemia budowlana - Fot. PMR Research
Fot. PMR Research
Nasz kraj jest jednym z europejskich liderów rynku termoizolacji. Według szacunków podanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) co roku w Polsce ociepla się ok. 36 mln mkw. elewacji. Jedną z wiodących metod docieplenia budynków jest złożony system izolacji ścian zewnętrznych ETICS, zwany też metodą lekką-mokrą.

Na podstawie danych o sprzedaży i użyciu materiałów ociepleniowych analitycy IBP Reseach oszacowali wzrost wartości rynku o 7,4% w porównaniu do poprzedniego roku, który również cechowa tendencja wzrostowa o 6%. W 2015 roku wartość rynku przekroczyła 3,9 mld zł.
REKLAMA:


W branży panują optymistyczne nastroje. Dużą szansą na dalsze wzrosty i umocnienie rynku mogą być nowe przepisy dotyczące zwiększenie energooszczędności nowych budynków, które wejdą w życie 1 stycznia 2017 roku. Resort środowiska kładzie nacisk także na inwestycje dotyczące ociepleń i renowacji budynków już istniejących. Unia Europejska wprowadza regulacje, które mają na celu zmniejszenie zużycia energii budynków do zera. Następne zmiany zostaną wprowadzone w 2021 roku. Myślę, że pozwoli to branży na dalszy rozwój w najbliższych latach – mówi Bartłomiej Cholewa z firmy Lakma Sat, producenta chemii budowlanej i systemów ociepleń Lakma Term.

Według wyników badań firmy PMR Research w 2017 branża nadal będzie notować wzrosty, a wartość rynku osiągnie ok. 4,4 mld zł pod koniec 2020 roku.

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt