chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Primacol wspiera młodych wynalazców

Primacol wspiera młodych wynalazców

15.12.2016
7 grudnia 2016 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się Gala Finałowa Konkursu Technotalent 2016. Podczas uroczystości Zarząd Fundacji Technotalenty i zaproszeni goście uhonorowali zwycięzców i projekty wyróżnione. Jedną z nagródspecjalnych w konkursie były Inspiracje 2016. Ufundowali ją i wręczyli przedstawiciele firmy Unicell Poland,producenta chemii budowlanej i farb marek Primacol i Luxdecor.

Chemia budowlana - Fot. Krzysztof Kiziewicz, Maciej Aronowicz
Fot. Krzysztof Kiziewicz, Maciej Aronowicz
Chemia budowlana - Fot. Krzysztof Kiziewicz, Maciej Aronowicz
Fot. Krzysztof Kiziewicz, Maciej Aronowicz

Do konkursu Technotalent 2016 łącznie wpłynęło 140 zgłoszeń, spośród których wyłoniono 87 projektów. Uczestnicy mogli zgłaszać swoje prace w trzech głównych kategoriach: Technotalent Politechniki Białostockiej (48 zgłoszeń), Biznes (43 zgłoszenia), Technika (49 zgłoszeń). Dodatkowo każdy z projektów był oceniany w kategorii specjalnej – Inspiracje 2016. Prace konkursowe, czyli filmy i prezentacje, przeanalizowały cztery Kapituły Konkursu złożone z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs. Podczas Finału Konkursu Technotalent 2016, który odbył się 22 listopada 2016r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej oraz w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości PB, Kapituły wyłoniły pięciu finalistów w każdej z kategorii konkursowych. Następnie już w tym wąskim gronie wybrano zwycięzców i nadano wyróżnienia.

W kategorii Technotalent Politechniki Białostockiej nagrodę główną w wysokości 10 000 PLN otrzymał projekt o nazwie „Bobot – prawdziwy przyjaciel”, a wyróżnienia powędrowały do „Haptic Face” oraz „SeeMe”. W tej dziedzinie oceniano pomysł lub projekt nowego rozwiązania lub technologii, którą można zastosować w innowacyjnym produkcie lub usłudze.
REKLAMA:


W kategorii Technika nagrodę główną w wysokości 10 000 PLN przyznano projektów „nWatch zegarek do nauki programowania”. Tu oceniano pomysł lub projekt wynalazku/produktu/usługi, który jest nowym rozwiązaniem technicznym związanym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

W kategorii Biznes zdobywcą nagrody głównej w wysokości 10 000 PLN został projekt „PhysioToys”, a wyróżnienie otrzymała praca „Daj szansę niepełnosprawnym ruchowo, czyli przystosowanie maszyny do szycia dla osób z niepełnosprawnością kończyn dolnych”. W tym wypadku brano pod uwagę projekt lub pomysł o wysokim potencjale komercjalizacji, w którym wykorzystywana jest nowoczesna technologia.

W kategorii specjalnej Inspiracje 2016 nagrodę główną w wysokości 3000 PLN otrzymał projekt „Spacevis – darmowe i otwarte oprogramowanie do badania pola widzenia u ludzi. Wyróżnienie natomiast powędrowało do „nWatch zegarek do nauki programowania”. Kapituła kategorii szczególnie patrzyła na odkrywcze i inspirujące rozwiązania z pogranicza designu, architektury, sztuki i techniki.
Chemia budowlana - Fot. Krzysztof Kiziewicz, Maciej Aronowicz
Fot. Krzysztof Kiziewicz, Maciej Aronowicz
Chemia budowlana - Fot. Krzysztof Kiziewicz, Maciej Aronowicz
Fot. Krzysztof Kiziewicz, Maciej Aronowicz

- Nazwę naszej kategorii można rozumieć na wiele sposobów, inspirująca może być np. sztuka, wzornictwo, ale również, a może nawet bardziej, czyjeś zaangażowanie w rozwiązywanie problemów społecznych, wiedza, pomysłowość, zapał – mówi Bartłomiej Sawulski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju w firmie Unicell Poland, Przewodniczący Kapituły Kategorii Inspiracje 2016. To niebywała przyjemność, ale i trudność wyboru zarazem, gdyż większość zgłoszonych prac, była inspirująca nie na jednej, a na wielu płaszczyznach. Z drugiej strony, udało nam się tak umiejętnie dobrać kapitułę, że w każdej dziedzinie mieliśmy kilku ekspertów i kilka osób „spoza branży”. To gwarantowało bezstronność i kompetencję kapituły. Oceniając prace patrzyliśmy na człowieka, jego zaangażowanie, wiedzę, innowacyjność, przydatność jego pomysłu.. Ale przede wszystkim każdy z członków kapituły odpowiedział sobie na pytanie, co go tak naprawdę zainspirowało. Technotalent 2016 to już trzecia edycja największego konkursu talentów w regionie północno-wschodnim. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie rozwoju zdolnych osób z tej części Polski. Uczestnikami mogą być uczniowie, studenci i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału w konkursie mogli się zgłaszać indywidualne lub zespołowo, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów.

Autor: Unicell International - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Unicell In
Nowości z firmy Unicell International
Czytelnia firmy Unicell International
Poradnik firmy Unicell International
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt