chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Rynek dociepleń budynków rośnie drugi rok z rzędu

Rynek dociepleń budynków rośnie drugi rok z rzędu

12.12.2016
Firma badawcza IBP Research, specjalizująca się w analizach rynku chemicznego i materiałów budowlanych, opracowała kolejny raport na temat stosowania systemów dociepleń obecnie i na przestrzeni ostatnich lat.

Ze względu na charakter polskich wykonawców budowlanych, nie zawsze trzymających się ściśle specyfikacji technicznej producentów, rynek ociepleń w naszym kraju tworzą:
a) systemy dociepleń kompletne (producenckie) - to systemy rozumiane zgodnie z nomenklaturą techniczną jako kompletne zestawy produktowe danej marki (systemy producenckie, o określonych produktach składowych).
b) systemy dociepleń składane (kombinowane) - to docieplenia ścian zewnętrznych, gdzie wykonawcy aplikują zestaw materiałów dociepleniowych składany samodzielnie z różnych produktów/marek (np. w ramach tego samego docieplenia kładą zaprawę klejową Atlas a tynk cienkowarstwowy Caparol).

Aktualną strukturę produktową rynku przedstawia poniższy wykres:
Chemia budowlana - Rynek dociepleń budynków rośnie drugi rok z rzędu

Na podstawie zebranych danych o sprzedaży i aplikacji materiałów dociepleniowych, IBP Research ocenia, że rynek ociepleń ścian zewnętrznych zakończy 2016 rok wzrostem o 7,4 procent w stosunku do roku poprzedniego. Mowa tu o dynamice ilościowej, mierzonej metrażem docieplonych elewacji. Jest to przyrost drugi rok z rzędu (w 2015 o 6%), po 3-letniej recesji (kilkuprocentowe spadki w latach 2012-2014).
REKLAMA:

W najlepszym swoim okresie (lata 2007-2008) w Polsce docieplało się rocznie ok. 45 mln m2 ścian zewnętrznych budynków. W tym roku materiałami ociepleniowym pokrytych zostało 40 mln m2 elewacji.

Wolno, ale konsekwentnie, od kilku lat wzrasta udział systemów producenckich, a relatywnie zmniejsza się udział systemów kombinowanych.

Na podstawie: IBP Research „Rynek systemów dociepleń w Polsce. Edycja: XII 2016” Więcej zobacz: www.ibpresearch.pl
Autor: chemiabudowlana.info - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy chemiabudo
Nowości z firmy chemiabudowlana.info
Czytelnia firmy chemiabudowlana.info
Poradnik firmy chemiabudowlana.info
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | reklama | newsletter | kontakt