chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Malowanie mieszkania zimą

Malowanie mieszkania zimą

01.12.2016
Decydując się na remont mieszkania w okresie zimowym, powinniśmy mieć świadomość, że prace zajmą nam więcej czasu niż zazwyczaj. Wymaga to także przygotowania kilku rzeczy, począwszy od wyboru produktu, po odpowiednie dostosowanie pomieszczenia, a na malowaniu powierzchni skończywszy.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Jak często przeprowadzamy remonty? Statystycznie raz na 5–10 lat. Zazwyczaj wiosną lub latem. Jednak zdarzają się sytuacje losowe – jak np. przygotowanie lokalu pod wynajem – kiedy jesteśmy zmuszeni pomalować mieszkanie zimą. I choć za oknem panują niesprzyjające warunki pogodowe, dzięki kilku prostym zasadom, szybko i sprawnie uporamy się z zadaniem.

Kupno odpowiedniego produktu


Przygodę z malowaniem rozpoczynamy od wyboru kolorystyki. W tym zadaniu pomogą nam ogólnodostępne testery, jak np. Dekoral Clean&Color o pojemności 40 ml. Pamiętajmy jednak o tym, że zimą – z powodu niskich temperatur – nie możemy pozwolić sobie na kilkugodzinne wietrzenie pomieszczenia. Dlatego też produkt nie powinien zostać wybrany przypadkowo. – Zalecamy kupno farb o ograniczonej zawartości lotnych związków organicznych, które przy zamkniętych oknach mogłyby być szkodliwe dla człowieka – komentuje Aldona Slapa, brand manager marki Dekoral.
REKLAMA:


Właściwa temperatura i wilgotność mieszkania


Optymalna temperatura pomieszczenia w trakcie aplikacji farby wynosi od 10 do 300C. Za niska spowoduje, że farba będzie dłużej schnąć, a w efekcie może się łuszczyć. Przy zbyt wysokiej – farba będzie schła bardzo szybko i nie zdąży się rozpłynąć na gładką powłokę i powstaną nieestetyczne smugi. Jak radzi ekspert, przed malowaniem powinniśmy mocniej nagrzać pomieszczenie, by później w czasie nakładania farby skręcić kaloryfery. Oprócz temperatury istotna jest także wilgotność powietrza. Nie powinna ona przekraczać 70%. W przeciwnym razie schnięcie farby będzie spowolnione.

Podstawowe techniki malarskie


Kiedy produkty są kupione, a pomieszczenie przygotowane do malowania, możemy rozpocząć nakładanie farby. Oczywiście, pamiętajmy o tym, by uprzednio usunąć stare, łuszczące się powłoki malarskie czy powstałe w trakcie użytkowania zabrudzenia. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha, odpylona i bez spękań. – Przy malowaniu kolorowymi farbami zalecamy trzymać się kilku prostych zasad, dzięki którym osiągniemy zadowalający efekt. Są to: malowanie całej powierzchni jednym rodzajem narzędzia oraz równomierne i staranne nanoszenie produktu. Warto pamiętać także o tym, by ostatnie pociągnięcie wałkiem zawsze prowadzić w jednym kierunku – dodaje Slapa.

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Dekoral
Nowości z firmy Dekoral
Czytelnia firmy Dekoral
Poradnik firmy Dekoral
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt