chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » SIPUR w III kwartale br.

SIPUR w III kwartale br.

05.10.2016
Wzorem lat ubiegłych w lipcu br. zorganizowano kolejną edycję Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury OSSA, które od wielu lat są tradycyjnie wspierane przez „SIPUR”. Tegoroczne warsztaty młodych ludzi związanych z architekturą odbyło się w Gdyni pod hasłem TRANS-PORT-FORUM. Studenci wzięli udział w plenerach, konkursach i związanych z nimi spotkaniach eventach. Warsztaty w Gdyni potwierdziły, że OSSA jest nadal bardzo ważnym wydarzeniem dla przyszłych polskich architektów.

Przedstawiciele „SIPUR” wzięli udział w Centralnych Uroczystościach „Dnia Budowlanych” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przewodniczącym Komitetu Honorowego tegorocznych obchodów był Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, głównym organizatorem Związek Zawodowy „Budowlani”, a jednym ze współorganizatorów Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości, której członkiem jest „SIPUR”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, największych organizacji sektora budowlanego, różnych środowisk budowlanych, mieszkaniowych i przemysłu wyrobów budowlanych samorządów, instytucji naukowych, związków, izb, stowarzyszeń branżowych, pracodawców oraz związkowców. Uroczystość była okazją do wymiany poglądów na temat sytuacji i perspektyw naszego sektora.

Podczas spotkania minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował zebranych, że projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego trafił do konsultacji publicznych. Podstawowym celem inicjatywy jest usprawnienie procesu inwestycyjnego. Przygotowany przez MIB dokument jest bardzo obszerny i zawiera zmiany dotyczące m.in. planowania zagospodarowania przestrzennego, prawa budowlanego, prawa geodezyjnego, prawa kartograficznego i gospodarki nieruchomościami. Kodeks dedykowany jest wszystkim Polakom, którzy użytkują obiekty budowlane, chcą żyć w uporządkowanej przestrzeni publicznej i realizować inwestycje budowlane bez zbędnego wysiłku, zbędnych procedur i zbędnych kosztów. Kodeks urbanistyczno -budowlany będzie regulował cały proces inwestycyjny, od ochrony przestrzeni, wskazywania miejsc, gdzie można ulokować inwestycje aż do oddania do użytkowania obiektu budowlanego.
REKLAMA:


Obecny na uroczystości wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski powiedział, że ministerstwo oczekuje krytycznych i konstruktywnych uwag do projektu, które pomogą w rozwiązywaniu problemów i zadeklarował ze strony MIB pełną otwartość w dialogu z branżą. Wyjaśnił, że w przypadku prostych przedsięwzięć, głównie budownictwa jednorodzinnego, nowe przepisy będą zakładały wprowadzenie zgody inwestycyjnej - jednej zintegrowanej decyzji w ramach tzw. jednego okienka, zastępującej wszystkie dotychczasowe zgody i decyzje administracyjne, w tym pozwolenie na budowę. Głównym podmiotem wydającym zgody inwestycyjne ma być starosta.

Autor: Sipur - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sipur
Nowości z firmy Sipur
Czytelnia firmy Sipur
Poradnik firmy Sipur
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt