chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Europejskie Fasady Roku wyłonił Life Challenge 2016

Europejskie Fasady Roku wyłonił Life Challenge 2016

08.06.2016
2 czerwca br. w madryckim ratuszu blisko 400 osób reprezentujących 22 państwa europejskie zebrało się, by „na żywo” uczestniczyć w gali zorganizowanej z okazji rozstrzygnięcia drugiej edycji konkursu architektonicznego Baumit – Life Challenge 2016. W ścisłym finale mieliśmy aż trzy projekty z Polski walczące o tytuł Europejskiej Fasady Roku, dlatego nie mogło ich zabraknąć.

Biało-czerwone barwy podczas Gali Life Challenge Awards 2016 reprezentowali Prezes Poznańskiego Oddziału SARP i członek międzynarodowego składu sędziowskiego tegorocznej odsłony Life Challenge – arch. Piotr Kostka, przedstawiciele naszych finalistów i polskiego oddziału firmy Baumit. Naocznym świadkiem tego niezwykłego wydarzenia była także p. Anna Ciechowska z osobą towarzyszącą – wylosowana spośród wszystkich internautów, którzy typując swoich faworytów za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu, zdecydowali się na oddanie jawnego głosu.
Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
Chemia budowlana - Fot Baumit
Fot Baumit

W oczekiwaniu na ostateczny werdykt zaproszeni mieli okazję zapoznać się z galerią 36 finalistów (po 6 w każdej kategorii) nominowanych przez międzynarodowe Jury do tytułu Europejskiej Fasady Roku. Miejsce w niej znalazły również: SIO House w Konstancinie-Jeziornie (dom jednorodzinny), wieżowiec Nobel Tower w Poznaniu (budynek niemieszkalny) oraz dom studencki DS-2 „Babilon” w Krakowie (termomodernizacja).
Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
Chemia budowlana - Fot Baumit
Fot Baumit

Pierwszym wygranym Life Challenge 2016 został Am Bramschkontor - budynek wielorodzinny z Drezna okrzyknięty Europejską Fasadą Roku w kategorii specjalnej „Structure enlightens Design”. Jako drugi na listę zwycięzców tegorocznej edycji wpisał się Reformed Church on Wolves Alley usytuowany w miejscowości Cluj-Napoka w Rumunii, rywalizujący w grupie budynków po renowacji. Kolejni zwycięzcy to autorzy termomodernizacji wiedeńskiej Residenz Josefstadt Hamerlingpark, występującej w barwach Austrii. Następnie Centrum handlowe Shopping Center Point w Breźnie na Słowacji, który pokonał konkurencję, rywalizując w gronie budynków niemieszkalnych. Na mecie wyścigu, w którym o najwyższą stawkę mierzyła się zabudowa wielorodzinna, najlepsze okazało się osiedle Balcony Apartaments zlokalizowane w stolicy Słowenii – w Lublanie. Natomiast w grupie domów jednorodzinnych na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant Grecji – House H nad Morzem Jońskim. Laureatom podstawowych kategorii pamiątkowe statuetki oraz nagrody pieniężne w wysokości 6 600 EUR wręczali członkowie międzynarodowego Jury: arch. Andrea Bacova (Słowacja), prof. Axel Venn (Niemcy), arch. Enrique Álvárez-Sala Walther (Hiszpania), arch. Maja Ivanic (Słowenia), arch. Radu Teaca (Rumunia). W kategorii specjalnej zaszczyt ten przypadł Fernando Arrabe, architektowi i Dyrektorowi Generalnemu hiszpańskiego oddziału Baumit. Najlepszym z najlepszych zostało Kindergarten Limbach, Przedszkole w słowackim Limbach i to jego autorom Life Challenge 2016 przyniósł nagrodę w wysokości 16 660 EUR. Wartość niecodzienna, ale myli się ten, kto sądzi, że jest ona wyłącznie dziełem przypadku. To symboliczny przekaz, który w niekonwencjonalny sposób ma zwracać uwagę na to, że aż dwie trzecie elewacji można ukształtować z pomocą materiałów Baumit, a jednocześnie podkreślać, że właśnie te 66% wymaga szczególnej pomysłowości.
Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
Chemia budowlana - Fot Baumit
Fot Baumit

Life Challenge 2016 przechodzi do historii, stanowiąc niezwykły pokaz możliwości współczesnych materiałów i technologii budowlanych. I choć druga odsłona międzynarodowych zmagań dobiegła już końca, przed nami kolejne edycje konkursu – 1 czerwca br. wystartowała Fasada Roku 2016, która stanowi krajowe preselekcje do Life Challenge 2018.

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt