chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Trzeci Bieg Dębicka Dziesiątka z Tikkurila

Trzeci Bieg Dębicka Dziesiątka z Tikkurila

31.05.2016
W niedzielę na starcie 3.Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila stawiło się ponad 300 osób. Tradycyjny już w Dębicy bieg na 10 km, w tym roku po raz pierwszy, w grupie startującej znalazły się osoby niepełnosprawne, które ścigały się na wózkach.

Bieg główny poprzedził Tikkurila Minimaraton. Punktualnie o 10.00 na starcie stanęła pierwsza grupa najmłodszych biegaczy, którzy w asyście rodziców pokonali dystans 50 metrów. Najmłodsza uczestniczka miała niespełna 15 miesięcy! Łącznie w 9 biegach w różnych kategoriach wiekowych wystartowało 160 dzieci. A że w takich zawodach wszyscy są zwycięzcami, każdy młody zawodnik otrzymał medal, a w pakiecie startowym m.in. pamiątkową koszulkę. Po zmaganiach w Tikkurila Minimaratonie na dzieci czekały różne atrakcje, dzięki którym mogły zintegrować się podczas wspólnej zabawy.
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila

Bieg główny zaplanowano na godz. 11.00. Kilka minut przed biegaczami, na trasę wyruszyli zawodnicy na wózkach, którzy do pokonania mieli 5 km. Wzorem poprzednich edycji trasa biegu rozpoczynała się i kończyła pod dębickim Ratuszem, a prowadziła przez północną część miasta. W tym roku dodatkowym utrudnieniem dla zawodników była aura. Lejący się z nieba żar nie pomagał pokonywać kolejnych kilometrów. Mimo to wszyscy zawodnicy z sukcesem ukończyli bieg pokazując hart ducha i prawdziwą sportową klasę.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Grzegorz Czyż, który pokonał dystans w rewelacyjnym czasie 33 minuty i 22 sekundy. Zwyciężczynią biegu w kategorii open kobiet została Monika Smutek osiągając wynik 42 minuty i 19 sekund. Nie można nie wspomnieć o Panu Adamie Szajda, najstarszym startującym zawodniku (70 lat), który również pokonał trasę w fantastycznym czasie 58 minut 6 sekund, i który jest najlepszym dowodem na to, że sport można uprawiać w każdym wieku. Wśród zawodników startujących na wózkach nie wyłaniano zwycięzcy, wszyscy otrzymali równorzędne nagrody. Wielkie gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, którzy podjęli się startu w tak trudnych warunkach atmosferycznych, walcząc nie tylko z pozostałymi biegaczami, ale przede wszystkim z własnym zmęczeniem.