chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jak zniwelować różnice w poziomie posadzki?

Jak zniwelować różnice w poziomie posadzki?

30.05.2016
Skutkiem usunięcia starej posadzki często jest znaczna różnica w poziomach pomieszczeń. Różnice, wahające się nawet 2-3 cm, można usunąć. Zakres grubości warstwy 3-30 mm gwarantuje, że podłoże będzie równe i gładkie we wszystkich pomieszczeniach. Gładkość powierzchni podkładu pozwala na optymalizację zużycia klejów niezbędnych do ułożenia parkietu czy wykładziny.

Szybkosprawny, samopoziomujący podkład podłogowy to nadal wysoka jakość, ale dodatkowo jeszcze lepsza rozlewność. Właściwość ta sprawdza się idealnie w miejscach problematycznych, np. na poddaszach budynków jednorodzinnych, w których ze względu na układ ścianek kolankowych i konstrukcję więźby dachowej utrudniony jest dostęp do skrajnych części podłoża. Dzięki temu, po wylaniu podkładu, otrzymujemy równą, poziomą powierzchnię bez konieczności stosowania listew prowadzących i ściągania masy łatami. Niski skurcz liniowy przeciwdziała spękaniu i odspajaniu produktu od słabych podłoży.

Dostępne na rynku wyroby szybkosprawne, ze względu na dodatki przyśpieszające wiązanie, mają bardzo krótki czas gotowości do pracy, ale nie wszystkie. Dobrze jest gdy wybierzemy taki produkt, którego czas wynosi aż 40 minut oraz taki co po upływie 4h można wejść na niego. Pozwala to na pracę w komfortowych warunkach począwszy od przygotowania podkładu, po jego rozprowadzenie i wywałkowanie. Powierzchnia podkładu jest już związana, twarda i może być bezpiecznie użytkowana. Układanie końcowej warstwy posadzki, takiej jak płytki ceramiczne, możliwe jest już po 24h. Jedynie parkiet i wykładziny muszą poczekać trochę dłużej – 7 dni.
REKLAMA:


Poza czasem, po upływie którego można kontynuować pracę, ważną zaletą są parametry techniczne związane z wytrzymałością na ściskanie i zginanie Pierwszy parametr (ściskanie) wynosi aż 30MPa, drugi (zginanie) 7MPa.

Samopoziomujące masy szpachlowe należą do najbardziej złożonych produktów chemii budowlanej opartej na cemencie. Produkty uniwersalne posiadają unikatową wytrzymałość i szeroki zakres grubości warstwy. Z powodzeniem może być stosowany jako typowa masa wygładzająca pod wykładziny lub jako podkład samopoziomujący w pracach remontowych pod każdy rodzaj posadzki, również gdy podłoże ma miejscowe nierówności lub gdy wykonane jest z niewielkim spadkiem. Właściwości te pozwalają skutecznie układać każdy rodzaj posadzek: płytki, panele, wykładziny i parkiet.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Atlas
Nowości z firmy Atlas
Czytelnia firmy Atlas
Poradnik firmy Atlas
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt