chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ulepszona formuła tynku Optomur Muralith Light Plus

Ulepszona formuła tynku Optomur Muralith Light Plus

30.05.2016
W nowej ulepszonej formule marka Optolith wprowadza do sprzedaży drobnoziarnisty lekki tynk cementowo-wapienny – Optomur Muralith Light Plus.

Chemia budowlana - Fot. Optolith
Fot. Optolith
Technologia zastosowana w Muralith Plus to w tej chwili jedyna dostępna formuła pozwalająca kontrolować występowanie pojęczynowania (stosownie środków gruntujących zapobiega jedynie szybkiemu odsysaniu wody przez ścianę, nie chroni przed odparowaniem wody na zewnątrz). Dzięki tej technologii szybkość oddawania wody ze świeżej zaprawy, nie ma wpływu na pojawianie się pęknięć. Stosowanie gładzi lub farb na powierzchni tynku Muralith Light Plus jest bezproblemowe.

Podczas wykonywania tynków cementowo – wapiennych częstym problemem jest występowanie drobnych pęknięć , zwane inaczej pajęczynowaniem. Problem wiąże się z nierównomiernym lub zbyt szybkim oddawaniem wody przez nałożoną zaprawę na etapie pojawiania się tzw skurczu plastycznego (skurcz występujący w świeżej, jeszcze niezwiązanej zaprawie). Mikropęknięcia, chociaż powstają w bardzo wczesnym etapie wiązania tynku, widoczne stają się dopiero na dalszym etapie jego twardnienia. Firma Optolith poradziła sobie z tym problemem wprowadzając do zaprawy, oprócz wyselekcjonowanych domieszek, specjalne rodzaj mikrowłókien zapobiegających powstawaniu pęknięć.

REKLAMA:


Zalety:


Wysokowydajny i łatwy w obróbce. Nie ma ryzyka występowania pajęczynkowania podczas tynkowania. Do obróbki maszynowej lub ręcznej. Posiada bardzo dobrą przyczepność do rożnych, mineralnych podłoży budowlanych. To szara, drobnoziarnista zaprawa tynkarska na bazie wyselekcjonowanych kruszyw (także lekkich), spoiw hydraulicznych, z dodatkiem mikrowłókien oraz specjalnej formuły środków poprawiających wiązanie i przyczepność. Dzięki doskonałej plastyczności i pompowalności łatwo go nanosić bez strat materiałowych. Można go nanosić miejscowo na grubość ok. 20 mm w jednej warstwie.

Zastosowanie:


Do tynkowania powierzchni poziomych (sufitowych) i pionowych ze wszystkich dostępnych materiałów budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem murów wykonanych z materiałów lekkich (beton komórkowy) oraz do ścian o wysokiej nasiąkliwości (cegła silikatowa). Do obróbki ręcznej i maszynowej. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

(Oceń ten artykuł):
(2.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt