chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Dom wielorodzinny i jego metamorfoza z produktami STO

Dom wielorodzinny i jego metamorfoza z produktami STO

23.05.2016
Kilka lat temu jedna z wolnostojących „wież” na dzielnicy Alza, peryferia San Sebastian z lat 60’ i 70’ przeszła renowację zaprojektowaną przez architektów biura Amajic. Podwieszany, wentylowany system ociepleń połączony z tradycyjnym nadały elewacji budynku nowoczesny wygląd.

Kompleks mieszkalny w Paseo Larratxo składa się z pięciu, praktycznie identycznych, wieżowców zbudowanych na początku lat 70’. Parter zajmują pawilony usługowe i garaże, nad którymi znajduje się 13 pięter części mieszkalnej. Taki typ budynków - szybkich i tanich do zbudowania był odpowiedzią na ówczesną eksplozję demograficzną . Dzielnica Alza, z 4175 mieszkańcami na kilometr kwadratowy to jedna z najgęściej zaludnionych dzielnic w mieście San Sebastian.
Chemia budowlana - Budynek przed renowacją, fot. STO
Budynek przed renowacją, fot. STO
Chemia budowlana - Budynek po renowacji, fot. STO
Budynek po renowacji, fot. STO

Jeden z pięciu budynków przeszedł renowację pod okiem projektantów z biura architektonicznego Amajic. Głównym problemem starej czerwono – pomarańczowej elewacji były wystające elementy w okolicy okien oraz balustrad balkonów, które uległy największemu zniszczeniu. Zewnętrzne ściany nie posiadały izolacji, a wszystkie ubytki wewnątrz fasady były skutkiem pogarszających się problemów mostków termicznych. Skutkowało to gromadzeniu się skroplonej pary wodnej oraz pleśni w centralnej części ściany zewnętrznej.

Architekci szukali rozwiązania, które zniweluje nierówności murów i przede wszystkim podniesie wydajność energetyczną budynku. Podwieszany, wentylowany system ociepleń StoVentec R z bardzo gładką otynkowana powierzchnią oraz sprawdzony tradycyjny system StoTherm Classic idealnie spełniły te zadania. Dzięki regulowanej podkonstrukcji podwieszanego systemu elewacja budynku została wyrównana a tylna wentylacja umożliwiła odprowadzanie wilgoci z wnętrza budynku. W miejscach, gdzie nie było konieczności stosowania elewacji wentylowanej, szczególnie we wsuniętych ścianach klatki schodowej i kuchni, architekci zastosowali klasyczny system ociepleń StoTherm Classic. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się zredukować straty ciepła w budynku o 44,6 procent.
Przeczytaj również: Dom po powodzi
Autor: Sto - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sto
Nowości z firmy Sto
Czytelnia firmy Sto
Poradnik firmy Sto
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt