chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Przyklejanie wykładzin z Soudalem

Przyklejanie wykładzin z Soudalem

21.10.2005
Wykładzina podłogowa staje się coraz bardziej popularną alternatywą dla dywanu. Położenie jej nie jest kosztowne, można to sprawnie zrobić samemu. Warto o tym pomyśleć teraz, przygotowując mieszkanie na nadejście zimy.

Chemia budowlana - Przyklejanie wykładzin z Soudalem
Dzięki bogatej ofercie dostępnej na rynku wykładzina przestała kojarzyć się wyłącznie z wystrojem biura, a stała się elementem dekoracji domów i mieszkań. Bez trudu znajdziemy wzór, który idealnie wkomponuje się w aranżację nowoczesnego salonu czy przytulnej sypialni. Wybór wykładzin dostępnych w sklepach jest tak duży, że wykończenie podłogi tym rodzajem materiału daje bardzo efektowne rezultaty. Można wybrać wykładzinę o gładkiej fakturze, sizalową, z linoleum w nowoczesne wzory, lub tekstylną, która wygląda jak miękki dywan. Możliwości jest bardzo wiele, ale jedna cecha jest stała - wykładzina jest tanim sposobem wykończenia podłogi, a do jej ułożenia nie trzeba zatrudniać ekipy montażystów. Za pomocą specjalnego kleju firmy Soudal można ją samodzielnie przykleić na niemal każdą powierzchnię, na przykład na stary parkiet. Do tego wystarczy pomalować ściany i w kilka godzin uzyskujemy całkowicie odnowione wnętrze.
REKLAMA:


Ciepło i bezpiecznie


Wykładzina dywanowa to ciepłe wykończenie wnętrza. Miękka warstwa na całej powierzchni podłogi nie tyko daje poczucie przytulności, ale także stanowi dobrą izolację termiczną. Do specyfiki każdego pomieszczenia można dobrać odpowiedni rodzaj wykładziny. Podłoga wyłożona materiałem z PCV to dobra alternatywa dla „zimnej” terakoty w kuchni. W pokoju wypoczynkowym dobrze sprawdzają się wykładziny sizalowe. Pasują do nowoczesnych wnętrz, są wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Bardzo przyjemna w użytkowaniu jest podłoga sypialni wyłożona miękką wykładziną dywanową. Takie wykończenie podłogi sprawdza się również w pokoiku dla dziecka. W sklepach są dostępne specjalne wzory przeznaczone dla dzieci. Ponieważ maluchy uwielbiają bawić się siedząc na podłodze, możemy być pewni że na całej powierzchni podłogi pokrytej wykładziną będzie im ciepło. Taka podłoga w pokoju dziecinnym jest także bezpieczniejsza niż dywan czy chodniczek. Jest stabilna, bo trwale przyklejona do podłoża. Upadki podczas żywiołowych zabaw zdarzają się rzadziej i są mniej bolesne. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku schodów. Przykryte miękką wykładziną są bardziej przyjazne rozbawionemu kilkulatkowi. Wykładzina na schodach wymaga jednak solidnego przytwierdzenia do podłoża. Często stosowane klejenie na taśmę dwustronną nie sprawdza się, bo wykładzina w trakcie intensywnej eksploatacji odrywa się i przesuwa. Dlatego na schodach wykładzinę należy bardzo solidnie przykleić za pomocą dobrej jakości kleju do wykładzin. W przypadku wykładziny winylowej przyklejenie eliminuje nam ryzyko uszkodzenia cienkiej warstwy tworzywa. Jeżeli podczas eksploatacji pod taką wykładzinę dostanie się nawet mały kamyczek, wykładzina szybko ulegnie przetarciu i w tym miejscu powstanie dziura.

Chemia budowlana - Przyklejanie wykładzin z Soudalem

Wykładzina i klej, czyli można samemu


Położenie wykładziny nie jest skomplikowane, jak może się niektórym wydawać. Wystarczy pamiętać o kilku wskazówkach, aby z powodzeniem zrobić to samodzielnie. Klej do wykładzin podłogowych Soudal 26 A doskonale spaja różnego rodzaje podłoża: beton, kamień lub drewno ze wszystkimi typami wykładzin - linoleum, winyl, PCV oraz wykładziny dywanowe na spodzie piankowym i tekstylnym. Przed przystąpieniem do pracy trzeba oczyścić podłoże z kurzu i wszelkich luźnych elementów. Wszystkie nierówności podłogi wyrównujemy za pomocą szpachelki. Po przygotowaniu podłoża rozkładamy wykładzinę i przycinamy brzegi. Następnie możemy nałożyć klej najlepiej przy pomocy szpachli o drobnych zębach trójkątnych 3 mm. „Klej do wykładzin podłogowych Soudal 26A ma konsystencję gotowej do użycia pasty, przez co jest wygodny w rozprowadzeniu. Na metr kwadratowy trzeba przewidzieć około 300-400 g kleju (klej do wykładzin firmy Soudal jest dostępny w opakowaniach 1, 5 i 15 kg). Charakteryzuje się długim czasem schnięcia, dzięki czemu nie trzeba się śpieszyć z przyklejaniem wykładziny i można spokojnie rozprowadzić klej na całej powierzchni. Jeśli nie od razu uda się precyzyjnie rozłożyć wykładzinę, jest zapas czasu, aby poprzesuwać i dociąć poszczególne elementy. Położoną już wykładzinę należy przycisnąć i pozwolić jej schnąć przez 12 godzin. Narzędzia czyścimy wodą. Potem pozostaje tylko przycięcie i zamocowanie listew przypodłogowych. Kilka godzin pracy i niewielki nakład finansowy, a w efekcie zupełnie nowa podłoga.” - radzi Piotr Wereski z firmy Soudal.

Klej do wykładzin podłogowych Soudal 26A
1kg – 18-2- zł brutto
5 kg – 53-55 zł brutto
15 kg – 145-150 zł brutto
Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt