chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Budownictwo energooszczędne - moda czy konieczność

Budownictwo energooszczędne - moda czy konieczność

11.03.2013
Od kilku lat w Polsce coraz więcej uwagi poświęca się zastosowaniu w projektach budowlanych energooszczędnych rozwiązań. Budynki, powstające przy wykorzystaniu materiałów przyjaznych środowisku, wyznaczają we współczesnym budownictwie nowy, proekologiczny trend. Niskie koszty eksploatacyjne, odczuwalne zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego oraz walory zdrowotne to argumenty, które do innowacyjnych rozwiązań i technologii przekonują coraz liczniejszą grupę inwestorów. Argumenty przemawiające za tym, czy fenomen tego zjawiska to tylko chwilowa moda, czy może wymóg czasów, w jakich żyjemy przedstawia Anna Deneka, ekspert z firmy Knauf Insulation.

Chemia budowlana - Anna Deneka z firmy Knauf Insulation. Fot. www.knaufinsulation.pl
Anna Deneka z firmy Knauf Insulation. Fot. www.knaufinsulation.pl
Coraz więcej firm budowlanych stara się upowszechniać myślenie, że energooszczędne rozwiązania budowlane to przyszłościowa inwestycja, generująca wymierne korzyści dla inwestora. Jednym z aktywniejszych propagatorów tego poglądu jest niewątpliwie firma Knauf Insulation, która w oparciu o ponad 30 – letnie doświadczenie w branży izolacyjnej, stworzyła naturalną wełnę mineralną nowej generacji w ECOSE® Technology.

Chemia budowlana - Fot. www.knaufinsulation.pl
Fot. www.knaufinsulation.pl
Stopniowo odchodzi się od tradycyjnych materiałów budowlanych na rzecz nowatorskich rozwiązań i technologii, które sprawiają, że użytkowanie gotowych obiektów jest przyjazne, zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. Innowacyjność w połączeniu z proekologicznym nastawieniem przekłada się na wyjątkowo interesujące i opłacalne dla inwestora propozycje projektów budowlanych. Wdrażane przez naszą firmę przyszłościowe rozwiązania izolacyjne urzeczywistniają marzenia o harmonijnym współistnieniu człowieka z naturą- mówi Anna Deneka z firmy Knauf Insulation.
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. www.knaufinsulation.pl
Fot. www.knaufinsulation.pl
Sprzymierzeńcem energooszczędnego budownictwa jest Unia Europejska, która poprzez liczne projekty finansowe propaguje zarówno innowacyjne technologie, jak i energooszczędne materiały. Powodów takiego stanowiska jest wiele. Najważniejszy jednak wydaje się fakt, że przystosowanie przez inwestora domu do ekologicznych wymogów pozwoli mu wygenerować oszczędności i w znaczący sposób podnieść komfort życia domowników. W realizacji tych założeń pomoże wełna mineralna w ECOSE® Technology wprowadzona na rynek przez firmę Knauf Insulation. Tego rodzaju rozwiązania zapoczątkowują dyskusję o konieczności redefinicji standardów obowiązujących we współczesnym budownictwie.

Chemia budowlana - Fot. www.knaufinsulation.pl
Fot. www.knaufinsulation.pl
Podniesienie efektywności energetycznej budynków to efekt dyrektyw unijnych. Rozporządzenia te obejmują zarówno realizację obiektów nowoprojektowanych, jak i poprawę efektywności energetycznej budynków już istniejących. Priorytet stanowi tu ograniczenie zużycia energii. Zaprojektowana i opatentowana przez Knauf Insulation wełna mineralna w ECOSE® Technology sprawia, że izolacja budynku znacząco ogranicza utratę ciepła przez piwnicę, podłogi, ściany i dach, poprawiając tym samym komfort mieszkania, odczuwalny na co dzień przez wszystkich domowników. Przez kilka lat pracowaliśmy nad przygotowaniem produktu, stworzonego z naturalnie występujących lub wtórnych surowców. Z powodzeniem wykorzystaliśmy, bazującą na naturalnych komponentach, zaawansowaną biotechnologię łączenia włókien. To rewolucyjne odkrycie naukowe eliminuje formaldehyd i fenole, zawarte w tradycyjnych spoiwach, stosowanych obecnie w różnych procesach przemysłowych. Zastosowanie tak udoskonalonej nowej wełny mineralnej podczas budowy lub renowacji domu niesie za sobą wiele korzyści. Należą do nich poprawa jakości powietrza wewnątrz budynku oraz, z uwagi na niższy poziom energii skumulowanej, pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Nie bez znaczenia jest również obniżona emisyjność procesu produkcyjnego oraz fakt, że polepszeniu ulega charakterystyka środowiskowa obiektów, w których zastosowano produkt – wskazuje ekspert z firmy Knauf Insulation.

Chemia budowlana - Fot. www.knaufinsulation.pl
Fot. www.knaufinsulation.pl
Najlepszym sposobem wprowadzenia znaczących, pozytywnych zmian we współczesnym budownictwie jest upowszechnianie wśród prywatnych inwestorów rozwiązań, o których w światowej branży budowlanej mówi się już od kilku lat. Uważam, że innowacyjne materiały, bazujące na naturalnych i odnawialnych surowcach, sprzyjające środowisku są rozwiązaniem, które wpisuje się na stałe w idee budownictwa energooszczędnego. To z pewnością nie jednosezonowy trend lecz trwała zmiana obowiązujących standardów. Inwestorzy na całym świecie świadomi są już dzisiaj idących za tym korzyści – dodaje ekspert z firmy Knauf Insulation.
Chemia budowlana - Fot. www.knaufinsulation.pl
Fot. www.knaufinsulation.pl
W Polsce stopniowo wzrasta zainteresowanie ekologicznym budownictwem. Upowszechnienie jego założeń wśród prywatnych inwestorów, architektów i firm budowlanych umożliwi odpowiedzialne i pozostające w zgodzie z naturą kształtowanie architektury XXI wieku. Dyskusja na temat fenomenu budownictwa energooszczędnego ma więc tylko jedną słuszną tezę - to nie krótkotrwała moda, ale wymóg teraźniejszości i przyszłości.

Autor: knauf_Insulation - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt