chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Wykorzystaj ostatnie dni na renowację mebli w ogrodzie

Wykorzystaj ostatnie dni na renowację mebli w ogrodzie

04.12.2012
To już ostatnia szansa, aby zabezpieczyć drewno przed zimą. Korzystając z innowacyjnego środka, można jeszcze szybko i sprawnie przygotować meble ogrodowe na ciężkie warunki atmosferyczne.

Chemia budowlana - Bondex Lazura 4 lata pozwala na głęboką penetrację powierzchni i zapewnia jej wysoką ochronę
Bondex Lazura 4 lata pozwala na głęboką penetrację powierzchni i zapewnia jej wysoką ochronę
Pogoda sprzyja coraz mniej pracom w ogrodzie, ale jeżeli trafi się jeszcze słoneczny dzień bez opadów, to warto go jak najlepiej wykorzystać. Drewniane przedmioty, które służyły nam przez okres od wiosny do jesieni potrzebują właściwej pielęgnacji. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się ich właściwościami w następnym sezonie.
REKLAMA:


Stosunkowo wysoka wilgotność oraz niskie temperatury zmuszają do wyboru najwyższej jakości produktu, który działa natychmiast po nałożeniu. Bondex Lazura 4 lata to środek, który pozwala na głęboką penetrację powierzchni i zapewnia jej wysoką ochronę.

Chemia budowlana - Powierzchnie przedmiotów przeznaczonych do lazurowania trzeba solidnie oczyścić i odtłuścić
Powierzchnie przedmiotów przeznaczonych do lazurowania trzeba solidnie oczyścić i odtłuścić

Natychmiastowa odporność i intensywny kolor


Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe, należy odpowiednio przygotować się do pracy. Jeżeli istnieje taka możliwość to meble ogrodowe warto wstawić do pomieszczenia, w którym mogłyby choć trochę przeschnąć. Drewno dzięki swoim właściwościom stosunkowo szybko oddaje wodę, a jeżeli było wcześniej odpowiednio zabezpieczone, to tym łatwiej będzie je osuszyć. Zastosowanie satynowej lazury do drewna nie tylko ochroni naturalny surowiec przed działaniem wody, promieni UV czy szkodników biologicznych, ale także umożliwi utrzymanie jego powierzchni w czystości. Środek wnika głęboko w strukturę drewna i natychmiastowo tworzy odporną na działanie wody barierę. Powłoka uzyskuje pyłosuchość już po 30 minutach. Duża ilość pigmentów zastosowana w produkcie sprawia, że już po nałożeniu jednej warstwy można osiągnąć intensywny efekt kolorystyczny.

Łatwa aplikacja i szybkie schnięcie


Zabezpieczenie drewnianych mebli ogrodowych przy użyciu Bondex Lazura 4 lata jest znacznie ułatwione z uwagi na konsystencję produktu. Żelowa formuła środka zapobiega jego kapaniu i sprawia, że nie są potrzebne dodatkowe zabezpieczenia miejsc, w których wykonujemy prace. Nie musimy także martwić się o powstawanie zacieków, gdyż produkt doskonale się rozprowadza i nie spływa. Istotną kwestią jest oczywiście przygotowanie podłoża, aby środek dobrze do niego przylegał i mógł działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Powierzchnie przedmiotów przeznaczonych do lazurowania trzeba solidnie oczyścić i odtłuścić. Najlepiej użyć do tego drobnoziarnistego papieru ściernego i np. benzyny ekstrakcyjnej. Na tak przygotowane podłoże należy zaaplikować 2 – 3 warstwy lazury do drewna, co zagwarantuje zakładany efekt zabezpieczający. Każda z powłok schnie ok. 3 godzin i wtedy można nakładać następną. Tym sposobem w ciągu jednego dnia będziemy w stanie właściwie zabezpieczyć drewno.
Autor: Dyrup - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt