chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Sposób na zadbany taras drewniany

Sposób na zadbany taras drewniany

21.06.2012
Pod względem ochrony drewna, tarasy należą do najbardziej wymagających elementów stolarki. Narażone są zarówno na wpływ warunków pogodowych, jak i zużycie mechaniczne, wynikające z ruchu pieszego. Jak zabezpieczyć je w optymalny sposób?

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Wybór odpowiedniego preparatu wcale nie jest łatwy. Lakiery podłogowe przystosowane są co prawda do ruchu pieszego, jednak nie dają ochrony przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych na zewnątrz domu. Nie najlepiej będą nadawać się do tego także inne popularne w ogrodach środki powłokowe, takie jak lakierobejce. Wyglądają pięknie, chronią przed deszczem i promieniami UV, ale... Nie są stworzone do tego, by po ich powierzchni stąpać. Odpowiedzią na wyzwanie stawiane przez powierzchnię drewnianego tarasu, może być natomiast naturalny olej do drewna.
REKLAMA:


Olej do drewna


Odnawianie olejowanej podłogi nie wymaga cyklinowania. To ważne, gdyż deski tarasu trzeba będzie co jakiś czas odświeżyć. W przypadku użycia nie do końca przystosowanych do tarasów powłok lakierniczych – zabiegi takie mogłyby okazać się potrzebne dosyć często. Olej rozwiązuje ten problem. Ma także kilka innych niewątpliwych zalet. Wnika wgłąb drewna nie zatykając porów, a dzięki temu drewno może oddychać. Zapobiega jego zawilgoceniu a także rozwojowi grzybów i pleśni. Chroni przed mikroorganizmami i szkodliwym promieniowaniem UV. Wszystko to sprawia, że dobrze zdaje egzamin pod gołym niebem. Ponadto olej zachowuje naturalny wygląd drewna, uwydatnia jego połysk i kolor. Jest przyjazny dla środowiska, ponieważ w procesie jego produkcji nie używa się z reguły substancji toksycznych. Drewno pomalowane olejem cechuje się też zwiększoną odpornością na wgniecenia. Olejowana powierzchnia tarasu będzie wymagać dość częstej pielęgnacji, to prawda. Nie wynaleziono jednak środka, który sprawdzałby się na drewnianym tarasie lepiej niż olej do drewna.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Poza renowacją, warto zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację tarasu na co dzień. Ważne jest, aby regularnie czyścić drewno, usuwając piach i brud, które niekorzystnie wpływają na jego wygląd, zwłaszcza po zimie. Naturalny surowiec pozwoli na stworzenie przyjemnej atmosfery, w której domownicy z chęcią będą spędzać czas.

Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt