chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Docieplenie budynków ocieplonych

Docieplenie budynków ocieplonych

19.05.2010
Dom energooszczędny pozwala swoim mieszkańcom na maksymalne ograniczenie eksploatacji energii przy jednoczesnym zachowaniu komfortowego standardu życia. Służyć temu mają takie elementy składowe jak odpowiedni projekt, jego fachowe wykonanie oraz należyte przyzwyczajenia domowników. Co jednak zrobić, jeśli mieszkamy w budynku, który nie spełnia energooszczędnych wymagań?

Chemia budowlana - Fot. Baumit KlebeAnker Duplex
Fot. Baumit KlebeAnker Duplex

Docieplanie sposobem na szybką termomodernizację budynku


Wiele z domów wybudowanych nawet przed kilkunastoma laty nie jest przystosowanych do dzisiejszych standardów energetycznych. Biorąc pod uwagę fakt, że większość energii w budynkach mieszkalnych jest zużywana na ogrzewanie i ewentualne chłodzenie pomieszczeń (do 60%), staje się oczywiste, że warto zainwestować w termomodernizację naszej nieruchomości. Zważywszy na to, że w starszym budownictwie straty ciepła w głównej mierze spowodowane są niewystarczającą grubością izolacji ścian – szacuje się, że w typowym domu jednorodzinnym typu „kostka”, najwięcej energii ucieka właśnie przez ściany – najlepszym rozwiązaniem wydaje się inwestycja w docieplenie budynku.
REKLAMA:


Zrywanie ocieplanie a docieplanie budynków ocieplonych


Borykając się z problemem niewystarczającej grubości izolacji zewnętrznej budynku, należy dokonać wyboru: zrywać istniejące ocieplenie i zastosować nowsze, grubsze czy też docieplić budynek już ocieplony? Pozbywanie się ocieplenia jest rozwiązaniem niezwykle kosztownym – do ceny położenia nowej izolacji należy doliczyć dodatkowe koszty związane z zabiegiem wyrównywania i czyszczenia podłoża oraz z utylizacją zerwanego materiału, a także cenę samej robocizny. Skuteczniejszą metodą wydaje się wykonanie ocieplenia przy zachowaniu już istniejącego.

W poszukiwaniu innowacji


Decydując się na docieplanie budynków już ocieplonych warto poszukać metod sprawdzonych. – Aby zapewnić sukces całemu przedsięwzięciu, doklejając nową warstwę izolacji do tej już istniejącej, musimy być pewni, że zabieg ten w żaden sposób nie obciąży całości systemu – mówi Tomasz Zembrowski Product Manager systemów ociepleń z firmy Baumit - Dobrze więc korzystać z metod oferowanych przez renomowane firmy, które rzetelnie sprawdzają wytrzymałość i skuteczność swoich produktów, a tym samym są gwarantem swojej niezawodności. Godnym uwagi rozwiązaniem są kołki, które powstały właśnie z myślą o mocowaniu płyt ociepleniowych – zapewniają one nie tylko skuteczność przedsięwzięcia, ale także brak potrzeby usuwania starego ocieplenia, a zatem oszczędność kosztów.

Docieplanie budynków już ocieplonych wydaje się zatem najlepszą receptą na podwyższenie poziomu energooszczędności w starszym budownictwie. Należy przy tym pamiętać o radach eksperta – aby operacja się powiodła, najlepiej korzystać jedynie ze sprawdzonych sposobów i wypróbowanych produktów.
Przeczytaj również: Systemy zapraw Tytan TEO
Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt