chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Zainwestuj w lecie, oszczędzaj zimą - krótko o termoizolacji zewnętrznej

Zainwestuj w lecie, oszczędzaj zimą - krótko o termoizolacji zewnętrznej

15.02.2010
Termoizolacja budynku, to jednorazowy wydatek, który zwraca się już po kilku latach. Jest to głównym powodem, dla którego ludzie decydują się na uwzględnienie jej w kosztorysie remontu lub budowy.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
W okresie zimowym koszty ogrzania budynku nieocieplonego są o kilkadziesiąt procent wyższe niż koszty, które ponosi właściciel domu z ocieplonymi ścianami. Do postawienia na izolacyjność budynku powinny skłonić nas nie tylko regularnie wzrastające ceny energii, ale także dbałość o stan środowiska naturalnego. – Dawniej ludzie stawiali bardzo grube ściany i pozostawiali szczelinę powietrzną pomiędzy jej warstwami, aby zapewnić swoim najbliższym jak najlepszy klimat w pomieszczeniach i zwiększyć izolacyjność ścian – mówi Tomasz Zembrowski z firmy Baumit. - Od tamtego czasu technologia ocieplania budynków zrobiła milowy krok i aby uzyskać maksymalną izolacyjność ścian stosuje się specjalnie stworzone do tego celu materiały.
Izolowany budynek nie tylko zmniejsza eksploatację ogrzewania w zimie, ale także zapewnia większy komfort latem. Nie sposób nie wspomnieć także o wpływie izolacji budynku na warunki zdrowotne w nim panujące. Ocieplone ściany dużo trudniej zawilgocić, a co za tym idzie ryzyko pojawienia się grzybów jest znacznie mniejsze. Izolacja budynku zwiększa jego wytrzymałość i żywotność, a także podnosi wartość nieruchomości. Ocieplone ściany, połączone ze szczelnymi oknami i sprawną wentylacją to także komfort akustyczny. Zyskujemy zatem nie tylko my, ale również nasze otoczenie.

Metod termoizolacji ścian zewnętrznych, dachów, podłóg oraz stropów jest wiele. O skuteczności izolacji decyduje przede wszystkim grubość warstwy termoizolacyjnej. Do ocieplania budynków stosuje się głównie wełnę mineralną lub styropian, a optymalna grubość warstwy izolacyjnej wynosi zależy od konstrukcji ścian budynku i powinna być kreślona na podstawie obliczeń cieplno-wilgotnościowych. Ilość traconego przez ściany ciepła jest uzależniona od grubości ściany, ale także od materiału, z którego została wykonana. W nowopowstających budynkach już na etapie projektowania zapadają decyzje dotyczące wyboru metody termoizolacji.
– Budownictwo energooszczędne, a co za tym idzie realizowanie projektów zapewniających maksymalne obniżenie kosztów ogrzewania jest już faktem – dodaje Tomasz Zembrowski. - Rynek materiałów budowlanych proponuje wiele rozwiązań, ale wybór systemu powinien być poprzedzony konsultacją z architektem, który jest w stanie przewidzieć konsekwencje użycia określonych materiałów.
Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt