chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Rodzina ATLAS GEOFLEX – trzy kleje i wiele możliwości zastosowań

Rodzina ATLAS GEOFLEX – trzy kleje i wiele możliwości zastosowań

15.11.2018
ATLAS ULTRA GEOFLEX, ATLAS GEOFLEX oraz ATLAS GEOFLEX BIAŁY to trzy elastyczne zaprawy klejowe o doskonałych właściwościach i szerokim spectrum zastosowań. Dzięki innowacyjnej technologii żelu krzemianowego i zdolności do wiązania wody zarobowej produkty te sprawdzą się zarówno w przypadku układania płytek na balkonach, jak i wykonywania ocieplenia ścian zewnętrznych z wykończeniem z okładzin ceramicznych.

Kleje żelowe z linii ATLAS GEOFLEX to niezbędne narzędzie w rękach każdego wykonawcy. Produkty te, dzięki wyjątkowym właściwościom oraz wszechstronnym możliwościom zastosowań, mogą być stosowane bez obaw o trwałość mocowanych okładzin. Sprawdzą się m.in. na podłożach tradycyjnych, nowych i istniejących posadzkach, podkładach podłogowych, tynkach cementowo-wapiennych i wielu innych.

Każdy z linii klejów, jak przystało na kleje klasy C2, może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz.
Ponadto, dzięki swojej konsystencji, nie spływają one z powierzchni pionowych i uzyskują pełny rozpływ pod płytkami podłogowymi.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Rodzina klejów ATLAS GEOFLEX – przykłady zastosowań


ATLAS ULTRA GEOFLEX C2TE S1 to wysokoelastyczny, odkształcalny klej żelowy. Służy do przyklejania każdego rodzaju i formatu płytek. Rekomendowany jest na wyjątkowo trudne podłoża: stare płytki, lastryko, płyty g-k, OSB i hydroizolacje. Sprawdza się także w przypadku ogrzewania podłogowego, na tarasach i do basenów. Umożliwia szpachlowanie, klejenie oraz szpachlowanie i klejenie. Charakterystyczną cechą kleju ULTRA GEOFLEX jest brak spływu podczas przyklejania płytek o tzw. mega formatach > 5m2. Doskonale sprawdza się podczas przyklejania okładzin w warunkach wysokich temperatur – od 5oC do 35 stopni C bez obaw o pogorszenie właściwości spoiwa.

ATLAS GEOFLEX C2TE, elastyczny klej żelowy, to efekt prac laboratorium badawczo-rozwojowego ATLASA oraz wykonawców biorących udział w walidacjach. Ze względu na swoje właściwości robocze i techniczne klej cieszy się bardzo dużym uznaniem fachowców. ATLAS GEOFLEX, poprzez dozowanie wody w zakresie znacznie szerszym niż w przypadku klejów tradycyjnych, daje fachowcom możliwość dostosowania konstencji kleju do indywidualnych preferencji i potrzeb wynikających z zastosowania. Służy do przyklejenia każdego typu okładzin, zarówno nasiąkliwych jak i nienasiąkliwych. Pozwala bezpiecznie przykleić okładziny na balkonach i tarasach narażonych na bezpośrednie nasłonecznienie. Doskonale sprawdza się na trudnych podłożach, tj.: lastryko, hydroizolacjach, starych płytkach, ogrzewaniu podłogowym czy płytach OSB.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
ATLAS GEOFLEX Biały C2TE wysokoelastyczny klej żelowy polecany jest do klejenia okładzin z kamienia naturalnego: granitu, marmuru, trawertynu, sjenitu, łupka itp., a także płytek i mozaiki szklanej oraz innych, wrażliwych na przebarwienia, okładzin w jasnych kolorach. Produkowany jest w postaci suchej mieszanki najwyższej jakości spoiwa cementowego, kruszyw oraz specjalnie dobranych środków modyfikujących: naturalnych i syntetycznych. Zastosowanie białego cementu ogranicza wystąpienie przebarwień. Klej znajduje również zastosowanie w przypadku przyklejania mozaiki szklanej oraz do łączenia luksferów. Linia klejów ATLAS GEOFLEX, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii żelu krzemianowego, zyskuje najszersze możliwości zastosowań bez braku ograniczeń formatów i rodzajów okładzin.

Kleje żelowe ATLAS to:


Pełne dopasowanie właściwości kleju do danego zastosowania – bardzo szeroki zakres wody zarobowej pozwala na dopasowanie parametrów robocznych klejów do preferencji wykonawcy i obszaru aplikacji. Klejenie i spachlowanie w zakresie grubości warstwy od 2 do 15 mm. Pozwala to na cienkowarstwowe przyklejanie okładzin na równym podłożu bądź grubowarstwowe przyklejanie na nierównym podłożu bez wyrównywania, co znacząca skraca czas trwania prac.

Bezpieczeństwo zastosowania w zakresie przyklejania okładzin każgego typu: nasiąkliwych i nienasiąkliwych, dzięki zwiększonej retencji wody. Zwiększona tolerancja kleju na stopień nasiąkliwości zapewnia pełną przyczepność również w przypadku przyklejania okładzin na tzw. trudnych podłożach: beton, lastryko, stare płytki (płytka na płytkę) i OSB. Klejenie w wysokich temperaturach – możliwość aplikacji klejów z rodziny ATLAS GEOFLEX w temperaturze nawet +35C jest istnotną cechą produktów! Wynika ona z zastosowanej w recepturze techologii żelowej i jest szczególnie ważna w okresie letnim przy układaniu okładzin na nasłonecznionych tarasach i balkonach.Przyśpieszone wiązanie jest efektem zastosowania specjalnej mieszaniny cementów. Wejście na płytki i ich spoinowanie możliwe jest już po upływie 12h od przyklejenia okładzin.

Foliowe opakowanie – kleje ATLAS GEOFLEX dostępne są w nowych, foliowych opakowaniach. Są one wygodne, szczelne i trwalsze od opakowań papierowych.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt