chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » Elektryczne ogrzewanie podłogowe - jak najprościej

Elektryczne ogrzewanie podłogowe - jak najprościej

06.01.2010
Gdy odbieramy klucze do swojego wymarzonego „m” zawsze chcielibyśmy coś w nim zmienić: czy to układ ścian działowych, przyłączy elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych. W łazience czy w salonie myślimy także o instalacji ogrzewania podłogowego i w tym momencie najczęściej przychodzi nam na myśl duży remont na początek, czyli usunięcie jastrychu podłogowego, ułożenie rurek grzejnych, zalewanie betonem, co przyprawia o duży ból głowy.

Chemia budowlana - Elektryczne ogrzewanie podłogowe - jak najprościej
Jest jednak prostszy sposób: elektryczne maty grzejne. Są one bardzo wygodnym sposobem na „ciepłą” podłogę bez nadmiaru prac. Wystarczy ułożyć maty na jastrychu podłogowym i zatopić je w kleju do płytek. Tak przygotowana warstwa zwiększa nam grubość jedynie o ok. 5mm! Do tego celu najlepiej użyć elastycznych klejów do płytek, klasy C2. Tylko takie w 100% będą gwarantować wysoką przyczepność niezależnie od wahań temperatury. Kleje C2 wytrzymują działanie 70°C przez długi okres czasu! Oczywiście uruchomienie ogrzewania możliwe jest po dobrym wyschnięciu i związaniu kleju co nie trwa dłużej niż 2 tygodnie.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Elektryczne ogrzewanie podłogowe - jak najprościej
Jako materiały wykończeniowe najlepiej użyć płytki ceramiczne bądź kamienne, które są dobrymi przewodnikami ciepła. W przypadku stosowania takich materiałów wykończeniowych jak panele czy drewno podłogowe, maty grzejne lepiej zatopić w wylewce, która jest równym podłożem pod te wykładziny.

Przy stosowaniu takiego ogrzewania w łazienkach pamiętajmy, że nie zwalnia nas to od zastosowania izolacji podpłytkowej z folii w płynie czy też innej zaprawy uszczelniającej.

Bartosz Polaczyk
Product Manager KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o.

Autor: Kreisel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt