chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » SKAŁA S RENOVADEX

SKAŁA S RENOVADEX

09.05.2017
System SKAŁA S RENOVADEX to nowoczesna i unikalna technologia m. in. do mocowania klejowo-mechanicznego nowych warstw izolacji na dotychczas istniejących ociepleniach bez względu na ich stan techniczny, gdy istniejące ocieplenie nie spełnia wymagań cieplnych lub, gdy z uwagi na stan techniczny wymaga renowacji.

Chemia budowlana - Fot. Skała Tychy
Fot. Skała Tychy

Technologia SKAŁA S RENOVADEX oparta jest na wykorzystaniu unikalnych i wszechstronnych zalet łącznika RENOVADEX Rx z funkcją iniekcji kleju poliuretanowego RENOVADEX PU przez otwór wewnętrzny korpusu łącznika.

Wyjątkową cechą zamocowań metodą węzłów punktowo-płaszczyznowych z użyciem łącznika RENOVADEX Rx, jest unikalna możliwość jednoczesnego wzmacniania zamocowań do podłoża starego układu ocieplenia, a następnie zamocowania mechanicznego dołożonej warstwy izolacji na jednym korpusie łącznika przy użyciu dwóch nakręcanych talerzyków na część gwintowaną.
REKLAMA:


Mocowanie systemem SKAŁA S RENOVADEX umożliwia kilkukrotne ograniczenie ilości stosowanych łączników w stosunku do łączników klasycznych i tym samym ogranicza w istotny sposób niszczenie płyt osłonowych lub innych podłoży ściennych, w szczególności szczelinowych.

Przedmiotem systemu dociepleń na styropianie SKAŁA S RENOVADEX jest zestaw wyrobów do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych budynków ocieplonych w przypadku, gdy istniejące ocieplenie nie spełnia wymagań cieplnych lub z uwagi na stan techniczny wymaga renowacji.

Układy ociepleniowe SKAŁA S RENOVADEX, wykonane na istniejących ociepleniach z izolacją ze styropianu (EPS co najmniej klasy E reakcji na ogień według normy PN-EN 13501-1+A1:2010), zostały sklasyfikowane jako nierozprzestrzeniające ognia (NRO) przez ściany przy działaniu ognia od strony zewnętrznej, przy łącznej grubości płyt styropianowych nie większej niż:
- 30 cm („stare” + „nowe” ocieplenie) - w przypadku, gdy „stare” ocieplenie jest wykończone warstwą wierzchnią (warstwą zbrojoną i wyprawą tynkarską),
- 25 cm („stare” + „nowe” ocieplenie) - w przypadku, gdy „stare” ocieplenie pozbawione jest warstwy wierzchniej.Docieplenia ścian zewnętrznych budynków ocieplonych w przypadku, gdy istniejące ocieplenie nie spełnia wymagań cieplnych lub z uwagi na stan techniczny wymaga renowacji.

Wykonanie ocieplenia w przypadku, gdy istniejące ocieplenie nie spełnia wymagań cieplnych (np. grubość warstwy izolacji cieplnej w istniejącym ociepleniu jest za mała) lub, z uwagi na stan techniczny, wymaga renowacji, polega na umocowaniu do istniejących, ocieplonych ścian, od zewnątrz, warstwowego układu składającego się ze styropianu jako materiału termoizolacyjnego, warstwy zbrojonej wykonanej z zaprawy klejącej i siatki zbrojącej oraz wyprawy tynkarskiej.

Płyty styropianowe mogą być mocowane za pomocą:
- łączników mechanicznych RENOVADEX® Rx, lub
- łączników mechanicznych RENOVADEX® Rx i kleju poliuretanowego RENOVADEX®.Klej poliuretanowy RENOVADEX® stosowany jest w celu zapewnienia płaskiego przylegania systemu do podłoża (powierzchnia klejenia nie powinna być mniejsza niż 40%) oraz ograniczenia wzajemnego przemieszczania się warstw izolacji cieplnej.

Łączniki mechaniczne powinny przechodzić przez wszystkie warstwy styropianu, aż do podłoża i być zakotwione w ścianie na głębokość określoną w projekcie ocieplenia, w zależności od typu łącznika i rodzaju podłoża. W trakcie montażu łączników, po dokręceniu talerzyków dociskowych, klej poliuretanowy RENOVADEX® jest wprowadzany metodą iniekcji w strefę zakotwienia łącznika.

Autor: SKAŁA - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt