chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Uszczelniacze Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » uszczelniacze » ATLAS Geoflex - klej do trudnych podłoży

ATLAS Geoflex - klej do trudnych podłoży

01.06.2016
Rozwiązaniem, spełniającym takie wymagania jak: trwałość produktu, wygoda w zastosowaniu oraz szybkie wykonanie prac u klienta, jest ATLAS GEOFLEX – wysokoelastyczny klej żelowy C2TE.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
ATLAS GEOFLEX jest klejem o podwyższonych parametrach przyczepności, wydłużonym czasie otwartym i zmniejszonym spływie. Bardzo szeroki zakres wartości wody zarobowej (od 6,5 aż do 8,25 l/25 kg), poszerzony w porównaniu z zakresem właściwym dla klejów tradycyjnych, pozwala na dopasowanie parametrów roboczych kleju do preferencji wykonawcy i obszaru aplikacji. Zastosowanie najmniejszej zalecanej ilości wody pozwala na uzyskanie kleju o zerowym spływie, co umożliwia przyklejanie płytek „od góry”, bez ich podparcia.

Właściwość ta pozwala uzyskać klej, który doskonale wypełnia przestrzeń pod dużymi płytkami, co jest szczególnie istotne przy zastosowaniu na zewnątrz. Jednocześnie żelowe właściwości kleju nie pozwalają na zapadnięcie się płytek w kleju (nawet tych o dużym formacie).
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Dzięki wyjątkowej zdolności do wiązania wody w zaprawie (innowacyjna technologia żelu krzemianowego), pozwala na przyklejanie okładzin każdego typu – nasiąkliwych i nienasiąkliwych. Zapewnia doskonałą przyczepność wszelkiego rodzaju okładzin: ceramicznych, kamiennych i szklanych również w przypadku przyklejania na podłożach trudnych – beton, OSB, stare płytki czy lastryko. Dzięki dodatkom polimerowym i specjalnej fazie żelowej klej bardzo dobrze trzyma się pacy i łatwo aplikuje. Klej można stosować w zakresie od 2 do 15 mm grubości warstwy, co pozwala kleić jednocześnie cienko- i grubowarstwowo, a także szpachlować nierówności podłoża, co z kolei skraca czas trwania prac.

Z powodzeniem może być stosowany również na podłożach o podwyższonej temperaturze np. nagrzanych tarasach. Zastosowana w kleju technologia żelu krzemianowego zapewnia osiągnięcie deklarowanych parametrów również w warunkach aplikacji przekraczających rekomendowany zakres stosowania klejów tradycyjnych.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Wiązanie wody w strukturze kleju pozwala na przeprowadzenie hydratacji nawet przy wysokich temperaturach podłoża i otoczenia. Po zakończeniu tego procesu reszta wody jest odprowadzana i odparowywana. Uwięziona w kleju właściwa ilość wody przyspiesza proces schnięcia kleju. Klej ma optymalne warunki i proces schnięcia postępuje systematycznie i nieprzerwanie. Wiązanie jest szybsze i mocniejsze. To sprawia, że po 12 godzinach w pokojowej temperaturze można
już wchodzić na okładzinę i ją fugować. Jako pierwszy klej w Polsce, oferowany jest w nowym foliowym opakowaniu. Taki system pakowania zabezpiecza produkt na etapie magazynowania oraz pozytywnie wpływa na proces starzenia i pylenia.

Trwałość uzyskanego połączenia i duża przyczepność kleju umożliwiają jego szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, a także w budynkach handlowo-usługowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Doskonale sprawdzi się w łazienkach, kuchniach, pralniach, garażach, a nawet na tarasach czy w myjniach i na innych powierzchniach zmywanych dużą ilością wody.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Uszczelniacze

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt