chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Tynki

Czytaj więcej chemia budowlana - Budować czy nie budować?
sposób wyświetlania:
Tynki - czytelnia

Tynki mozaikowe od pewnego czasu cieszą się coraz większą popularnością wśród osób remontujących i wykańczających fasady swych domów. Z jednej strony zapewniają doskonałe parametry użytkowe – są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a zarazem zmniejszają nasiąkliwość ścian.

Wady i zalety poszczególnych rodzajów tynków cienkowarstwowych wynikają z właściwości fizyko-chemicznych.

Większość zabytków architektury w Polsce nie posiada należytego zabezpieczenia przeciwwilgociowego i dlatego narażona jest na nadmierne zawilgocenie.

Przydatność poszczególnych rodzajów kruszyw do zastosowania w przemyśle określana jest na podstawie badań eksploatowanych złóż.

Kompletny system Baumit Pro Reno S przeznaczony jest do docieplania istniejących ociepleń, które nie spełniają dzisiejszych standardów w zakresie izolacyjności termicznej i nie gwarantują odpowiedniej ochrony przed stratami ciepła.

Knauf addi Tynki akrylowe charakteryzują się wysoką elastycznością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dobrą przyczepnością do podłoża oraz hydrofobowością.

Firma badawcza IBP Research, specjalizująca się w analizach rynku chemicznego i materiałów budowlanych, opracowała kolejny raport na temat stosowania systemów dociepleń obecnie i na przestrzeni ostatnich lat.

Niektóre powierzchnie stawiają wyraźny opór przed nadaniem im nowej, odświeżającej barwy.

W systemach ociepleń ważna jest funkcjonalność wszystkich części składowych.

Ocieplenie ścian zewnętrznych korzystnie wpływa na estetykę budynku i zapewnia ochronę elewacji przed działaniem czynników atmosferycznych – niskich temperatur, wiatru czy deszczu

Elewacja to bez wątpienia wizytówka domu. Zadbana, czysta, dopasowana do architektury budynku oraz otoczenia – cieszy oko właściciela i budzi podziw przechodniów. Aby utrzymać ten efekt na długo, do wykończenia fasady konieczny jest dobór odpowiednich materiałów. Świetnie sprawdzą się tynki cienkowarstwowe.

Wielu z nas, zamiast wyruszyć w wakacyjną podróż, poświęca urlop na przeprowadzenie gruntownego remontu mieszkania lub domu. Długie, ciepłe dni zachęcają do ocieplania i dekorowania ścian zewnętrznych, kładzenia płytek czy wymiany sprzętów. O tym, czy warunki pogodowe w okresie letnim naprawdę sprzyjają remontom budynków i na co podczas prowadzonych prac w trakcie upałów musimy zwrócić szczególną uwagę, mówi Maciej Iwaniec, ekspert z firmy Baumit.

Zadaniem dekoracyjnego tynku elewacyjnego jest nie tylko ozdobienie fasady budynku, ale również ochrona ścian zewnętrznych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, rozwojem alg i grzybów, czy uszkodzeniami mechanicznymi. Dobierając rodzaj wyprawy wierzchniej do wykonania tynku warto, zatem zwrócić uwagę na skład gotowej suchej mieszanki, bądź mokrej masy oraz jej właściwości i parametry. Maciej Iwaniec, Product Manager Renowacje Baumit, podpowiada, na co zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze elewacyjnego tynku.

Dynamiczne zmiany pogodowe mają bezpośredni wpływ na stan termoizolacji. Silikonowy system ociepleń to rozwiązanie przygotowane specjalnie na silne oddziaływanie niekorzystnych czynników.... niezależnie od pory roku.

Łatwość aplikacji, proste wykonanie i niewielki ciężar jednostkowy bezspoinowego systemu ociepleń - ETICS sprawiają, że jest to najbardziej powszechna forma poprawy izolacyjności termicznej budynków.
Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt