chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Tynki Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Tynki

Czytaj więcej chemia budowlana - Budować czy nie budować?
sposób wyświetlania:
Tynki - czytelnia

Tynk rolkowy to modelowany, akrylowy, cienkowarstwowy preparat, który umożliwia wykonywanie na ścianach ciekawych efektów dekoracyjnych. Produkt stosuje się na podłożach np. z betonu, gipsu, drewna, tynku cementowo-wapiennego, płyt drewnopodobnych czy na systemach ociepleń (warstwa zbrojąca z siatki, zatopiona w kleju).

Jak poradzić sobie z tynkowaniem i malowaniem naszej elewacji? W rzeczywistości nawet drobny błąd może negatywnie wpłynąć na ostateczny wygląd elewacji. Jak uchronić ją przed defektami już na etapie realizacji?

Elewacja oprócz walorów estetycznych chroni również warstwę termoizolacji przed czynnikami środowiskowymi/zewnętrznymi. Źle dobrany tynk może nie tylko szybko ulec degradacji wizualnej, ale również doprowadzić do uszkodzenia podłoża na jakim został położony.

Najprostszym i najczęściej stosowanym sposobem na naszą elewację jest ściana pomalowana farbą fasadową. Ci którzy chcą podkreślić swój dom szukają innych sposobów i ciekawych możliwości. Jak jeszcze możemy „wykończyć” elewację.

Tynk rolkowy to odmiana tynku cienkowarstwowego, służącego do wykonywania dekoracyjno-ochronnych wypraw tynkarskich. Przy jego pomocy można wykonać na ścianie struktury imitujące np. drewno.

Na podstawie dyskusji z dr. inż. Arturem Pałaszem, specjalistą firmy Spektrochem, opowiadamy o tynkach. Czym się różnią, kiedy i jakie stosować, na co zwrócić uwagę w przypadku wełny i styropianu. Z rozmową w całości można zapoznać się na naszym forum.obud.pl.

Gipsy, tynki i gładzie to materiały, które służą do poprawy wizualnej ścian. Gwarantują uzyskanie idealnie równych i gładkich podłoży. Czym różnią się od siebie i kiedy co stosować?

Tynki cienkowarstwowe to sprawdzony sposób na skuteczne i trwałe wykończenie elewacji

Budynki zlokalizowane w pobliżu lasów, zbiorników wodnych i miejsc o dużej wilgotności są szczególnie narażone na skażenie mikrobiologiczne, dlatego wykańcza się je więc tynkiem o określonych właściwościach

Tynk to istotny element systemu elewacyjnego

Aby odmienić dobrze znane wnętrze nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu

Przedstawiono wyniki badań porównawczych past pigmentowych różnych dostawców i oferowanych systemów kolorowania

ETICS (nowa terminologia) lub BSO – bezspoinowy system dociepleń, określany dawniej jako ,,metoda lekka-mokra” to nic innego, jak zestaw dopasowanych do siebie produktów niezbędnych do prawidłowego wykonania izolacji termicznej budynku, wraz z wykończeniową powłoką tynkarską...

Jeśli w przypadku naszych ścian istnieje wysokie ryzyko uszkodzeń mechanicznych, postawmy na tynk silikatowy. W przeciwieństwie do innych rodzajów tyków, wchodzi on w silną reakcję chemiczną z podłożem i wiąże się z nim wyjątkowo mocno.

Wszystkie obiekty mieszkalne, zlokalizowane w naturalnym otoczeniu potrzebują skutecznego zabezpieczenia przed mikroorganizmami. Szczególnie na elewacjach. Ochrona ścian przed agresją mikrobiologiczną to jedna z funkcji kompleksowego rozwiązania termoizolacyjnego Bolix – systemu krzemianowego
Jesteś w dziale:

Tynki

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt